Skip Navigation Links
Enerjisa-Toroslar

CHP’li Kadınlardan Anlamlı Reyhanlı Ziyareti..

CHP’li kadınlar, acıları paylaşmak ve yaraları sarmak için Reyhanlı’daydı

Gündem   A+a-

CHP’li kadınlar, acıları paylaşmak ve yaraları sarmak için Reyhanlı’daydı
 
CHP’li Kadınlardan Anlamlı Reyhanlı Ziyareti..
 
 CHP İskenderun ve Antakya Merkez Kadın Kolları, Reyhanlı'da patlamaların olduğu belediye ve PTT binası önüne kırmızı karanfil bırakarak, saldırıyı kınadı. CHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Yıldız Bor ve Antakya Merkez Kadın Kolları Başkanı Bilgen Duman öncülüğünde biraraya gelen CHP’li kadınlar, PTT binası yanında öğrencilerin öldüğü alanda saygı duruşunda bulunduktan sonra, yaralıları evlerinde ziyaret etti ve yaşanan katliamda vefat edenlerin ailelerine başsağlığında bulundu. CHP’li kadınlara Hatay Milletvekili Hasan Akgöl de eşlik etti.
  5 dakika ara ile iki ayrı noktada yaşanan bombalı saldırı sonrası yaşamını yitiren 51 vatandaşın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı dileyen CHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Yıldız Bor, Reyhanlı Halkı’nın acısını paylaşırken gözyaşlarına hakim olamadı. Saldırıda beline saplanan şarampel parçası nedeniyle felç geçiren 19 yaşındaki bir gençle yakından ilgilenen Bor, üzüntüsünü dile getirirken oldukça zorlandı.
 
  Hataylıları sağduyuya ve birlik olmaya davet eden Yıldız Bor, “Reyhanlı'da patlayan bombalarla yaratılmak istenen kaos ortamı karşısında, varlığımızla ‘herşeyin farkındayız’ demek ve acılarınızı paylaşmak için buradayız. Farklı dinlerin, dillerin, inançların ve etnik kökenlerin yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı Hatay’da bizi birbirimize düşman etmek isteyenlerin oyunlarına gelmeyeceğiz” dedi.
 

 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar