Skip Navigation Links
Enerjisa-Toroslar

Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin’den İlk Açıklama.!

CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, basın açıklamasıyla Belediye Başkanı Bekir Altan'ın iddialarına yanıt verdi.

 Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin’den İlk Açıklama.!

Payas   A+a-

 Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin’den İlk Açıklama.!
 
Hatay'da, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, basın açıklamasıyla Belediye Başkanı Bekir Altan'ın iddialarına yanıt verdi.
 
Belediye Başkanı Altan'ın, "Hatay Büyükşehir Belediyesi su vermeyerek halka zulüm ediyor" ifadelerine yönelik olarak Keskin, HATSU Genel Müdürlüğü'nün Payas için ciddi bir mücadele verdiğini belirtti.
 
CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç basına ve kamuoyunun dikkatine sunduğu açıklama söyle ;
 
 
Payas Belediye Başkanı Sn. Bekir Altan’ın yayınladığı videoda “Hatay Büyükşehir Belediyesi su vermeyerek halka zulüm ediyor” şeklindeki ifadelerine yönelik açıklamamızdır.
 
Sn. Bekir Altan’ın açıklamalarını büyük bir talihsizlik olarak karşılarken, öncelikle HATSU Genel Müdürlüğü’nün Payas ilçesinin sorunlarını çözmek için ciddi bir mücadele verdiğini belirtmek isteriz.
 
6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle Payas Karacaören bölgesinde 37 km’lik isale hattında hasar gören 7 km’lik kısmında HATSU ekiplerimizin zorlu coğrafi şartlar altında ve kısıtlı imkanlarla yürüttüğü onarım çalışmalarını
görmezden gelinmesi de bizleri derinden üzmüştür.
 
İlçe geneline su iletimi sağlayan 37 km’lik hat üzerindeki arızaların onarımı sırasında yaşanılan zorlu süreç ve ağır arazi şartları adım adım HATSU’nun resmi hesapları üzerinden paylaşıldığını ve Payas halkımızın şeffaf şekilde bilgilendirildiğinin altını çizmek isteriz.
 
Depremden önce ve deprem sonra 7/24 görevlerinin başında olmalarından dolayı “Şehrimizin Bilinen Kahramanları” tarafından verilen mücadeleye yönelik “görmedim, duymadım ve bilmiyorum” tutumuna girmeleri, Payas’ımızdan bihaber olmaları ve
“Yaralarımızı Birlikte Saracağız” anlayışımızın bu tür ayrıştırıcı videolarla
baltalanması bizleri daha da üzmüştür.
 
HATSU ekipleri, kısıtlı imkanları ve Payas Belediyesi dahi olmak üzere farklı kurumlar tarafından hiçbir destek verilmeden 7 km’lik hattın onarımını tamamlamış ve Karacaören isale hattından saniyede 50 litre suyu ilçemize iletimini sağlamış
durumdadır.
 
Ayrıca, yüzyılın felaketi olan depremlerin ardından inşaatına bir süreliğine ara verilen
Payas ilçe geneline su iletimi sağlayacak olan 5000 m³ hacimli "Payas Muhtelif İçme Suyu Depo İnşaatı" çalışmalarına devam edildiğini Payas ilçemizdeki çalışmalardan bihaber yöneticilere saygıyla sunuyoruz.
 
Payas ilçemizde iletilen taleplere de cevap olunurken, depremden bu yana 1645 metre hat döşeme, 147 adet bağlantı çalışması gerçekleştirilmiş, 2736 adet arızaya
müdahale edilmiş ve 1 adet kuyu devreye alınmıştır.
 
Payas ilçemizde m²’ye düşen yağmur miktarı 2022 yılının ilk 7 ayında 634 kg iken, bu miktar 2023 yılında 439 kg’a düşmüştür.
 
2022 yılında 43 bin 919 olan ilçe nüfusuna saniyede 170 lt su iletirken; yaşanan
mevsimsel kuraklık ve deprem sonrasında bazı bölgelerde meydana gelen ani nüfus
artışlarına rağmen yaratılan kaynaklarla ilçe geneline saniyede 180 litre su iletimi sağlanmaktadır.
 
Mevsim kuraklık ve ani nüfus artışları nedeniyle 2023 yılında iletilen su miktarına ek
olarak 101 lt/sn suya daha ihtiyaç oluşmuştur.
 
Hatay Büyükşehir Belediyemiz ve CHP Payas ilçe Başkanlığımız olarak ;
 
Payas ilçemizin sorunlarını çözmek için, dün olduğu gibi, bugün ve yarın da işimize
dört elle sarıldık ve sarılmaya da devam edeceğiz. Bununla beraber HATSU emekçilerimizin fedakarca yaptığı çalışmaları ve mücadeleyi görmezden gelinmesine
asla müsaade etmeyeceğimizi vurgulamak isteriz.
 
 
HATSU ve Büyükşehir personelinin sanki depremzede değilmiş gibi, içine girdikleri tutum ve yaptıkları açıklamaları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
 
Kamuoyuna Saygıyla Sunulur.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar