Skip Navigation Links

Samandağ’da Su Sıkıntısının Tek Sorumlusu HBB ve Hatsu’dur !

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Yayman’ın Hatay’da yaşanan içme suyu sorunuyla ilgili açıklama yaptı.

Samandağ’da Su Sıkıntısının Tek Sorumlusu HBB ve Hatsu’dur !Web
TV

Gündem   A+a-

 TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın Hatay’da yaşanan içme suyu sorunuyla ilgili açıklama yaptı.
Yayman yaptığı videolu açıklamada şunları söyledi; “Samandağ başta olmak üzere Hatay’da yaşanan içme suyu sorununun tek sebebi Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU’dur
5 yıldır DSİ yazılı olarak isale hattı ve depolama İçin yer isterken Hatay BŞB bunları yok saydı
Şimdi bahanelere sarılıyorlar
Yalancının mumu yatsıya kadar yanar”
 
DSİ Adana Bölge müdürlüğü ise yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi;
 
“”Ekte (Ek1, Ek2, Ek 3,Ek4, Ek6) Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı HATSU Genel Müdürlüğüne yazılan yazılarda işlerin bitmesi için Depo ve Terfi Merkezlerinin yerlerinin Protokol Gereği olarak kamulaştırılarak DSİ’ye teslim edilmesi hususunda müteaddit defalar yazılar yazılmış olmasına rağmen ancak 02.02.2016 tarihinde Protokol Gereği kamulaştırılması gerekli 7 adet (Depo ve Tefi Merkezi yerleri) alan ancak takriben 5 yıl sonra HATSU Genel Müdürlüğünün 08.04.2021 tarih ve 2247 sayılı yazı ile kamulaştırma sorunlarının çözüldüğü dair Kurumumuza intikal etmiştir. Bu kamulaştırma işlemlerinin HATSU Genel Müdürlüğü tarafından ancak 5 yıl sonra yapılması sonucu işin bitmesine, tamamıyla devreye alınmasına engel olmuştur. Bu süre zarfında yer teslimi yapılamaması sonucu Müteahhit Firmanın talebi üzerine il 7161 sayılı kanuna istinaden 25.03.2020 tarihinde Tasfiye edilmiştir.
Samandağ’da Su Sıkıntısının Tek Sorumlusu HBB ve Hatsu’dur ! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar