Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Yetki Hizmet-İş'te kaldı..

Belediye-iş ile DİSK Genel İş Sendikasının İskenderun Belediyesi'nde yıllardır örgütlü Hizmet-İş Sendikasına karşı ayrı ayrı başlattığı örgütlenme çal

Gündem   A+a-

Belediye-iş ile DİSK Genel İş Sendikasının İskenderun Belediyesi’nde yıllardır örgütlü Hizmet-İş Sendikasına karşı ayrı ayrı başlattığı örgütlenme çalışmaları işçiler üzerinde etkili olmadı.
29 Mart Yerel Seçimleri sonrasında İskenderun Belediye Başkanılığı görevine CHP’li Dr. Yusuf Civelek’in gelmesiyle 15 yıldır yetkili sendika Hizmet-İş’in karşısına alternatif olarak Belediye İş ile DİSK Genel İş Sendikası çıkartıldı. İskenderun Belediyesi’nde yaklaşık bir aydır devam eden yetki ve işçi kapma savaşı nihayet sonuçlandı.
Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Yetim, İskenderun belediye işçilerinin bazı şahısların baskılara boyun eğmeyerek sendikalarını değiştirmediklerini ifade ederek, “Bazılarının işçi sınıfı edebiyatı, işçilerin sağduyulu ve bilinçli olmaları neticesinde değer görmemiştir” dedi.
İskenderun Belediyesi’nde 15 yıldır yetkili olan Hizmet-İş Sendikası’ndan yana tavır koyarak, sendikanın yanında yer aldıklarını belirten Yedim “Yaşanan bu süreçte tarafsızlığını koruduğu için İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek’e ve yönetimine teşekkür ediyoruz.Bazı sendika başkanları ve sözde temsilcileri hemen her gün hakkımızda atıp tutmalarına, işçileri kışkırtmaya çalışmalarına ve belediye yönetimini taraf olmaya davet etmelerine rağmen işçilerimiz cevaplarını vermişlerdir. Sözde sendika temsilcileri kendi pisliklerini temizlemeden, ellerinin kiriyle karşımıza çıkmış “çamur at izi kalsın” tavrı sergilemişlerdir. Ama çok şükür, Güneşi balçıkla kapatamadılar” şeklinde konuştu.
Hizmet-İş Sendikası olarak daima işçilein yanında yer aldıklarını kaydeden Yetim, şöyle devam etti: “Biz emeğe ve insana her zaman değer verdik ve değer vermeye devam edeceğiz. Belediyeler işçilerimizin ekmek kapısıdır. İşçiye sahip çıktığımız gibi belediyelerimize de destek vereceğiz. İşyerlerimizde önceliğimiz daima iş barışı olacaktır. Barış içinde uyumlu ve verimli çalışmalar yapacağız. Sendika olarak tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Biz tüm siyasi oluşumlara ve partilere açığız. Bizim önceliğimiz işgücü, emeğe saygı, iş barışı ve insana değerdir”
 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar