Skip Navigation Links

Kim oluyor ? O, Bu, Şu ...

Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne genel sekreter aranırken, sanki Başkan Mehmet Öntürk'ün ajandası boşmuş gibi medya üzerinden isimler paylaşılıyor !

Gökhan GÖKPINAR

Gazete Köşesi   A+a-

 Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne genel sekreter aranırken, sanki Başkan Mehmet Öntürk'ün ajandası boşmuş gibi medya üzerinden isimler paylaşılıyor !
O mu, Bu mu, Şu mu ?!
Acaba kim ?
 
Bu işler algıyla değil, bilgi, birikim, donanım, hizmet aşkı ve heyecanıyla olur !
 
Başkan Mehmet Öntürk'ün temkinli adımlarını sonuna kadar destekliyorum, ince eleyip sık dokuyor...
Bir süre sonra kadroda revizyona gitmek yerine, kalıcı ekibi oturtmak derdinde Başkan Öntürk...
Kimseye verilmiş bir söz yok !
Üç aşağı beş yukarı bir kaç gün içerisinde kadroların oturacağını, isimlerin Hatay komuoyuyla paylaşılacağını tahmin ediyorum.
Önce liyakat, vicdan, merhamet, adalet duygusu ...
Vicdanlı, merhametli iyi bir insan olamadıktan sonra, isterse bilmem kaç üniversitete bitirmiş olsun, isterse bir çok kurumda yöneticilik geçmişi olsun hiç önemli değil !
Hatay'ın vicdanlı, merhametli, iyi insanlara ihtiyacı olduğu gibi, işinin ehli, imardan, fen işlerinden, kültür sanattan, tarihi gerçeklikten, demografik yapıdan, sosyolojik ve psikolojik etkenleri de iyi bilen biri olmalı !
Çok şey istemiyorum aslında, Hatay Benim Şahsi Meselemdir diyen ve Hatay uğruna hasta yatağında mücadelesini sürdüren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdasından, depremlerde yerle bir olmuş, gözü yaşlı, yaralı, küllerinden yeniden doğmak için mücadele eden Hatay halkından bahsediyoruz!
 
Hani Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ün kamuoyundan büyük takdir gören açıklamaları vardı ya;
Hatay'ın tüm ilçelerini şu yada bu farketmeksizin eşit şekilde görerek yönetecek, ilçe belediye başkanı hangi siyasi partiye mensup olursa olsun öncelikli sorunların çözümü başta olmak üzere elele vererek hizmet edeceğiz !
Yüreğine, gönlüne sağlık Başkan Öntürk ...
 
Özlenen de bu değil miydi?
Ayrıştıran değil birleştiren olmak o kadar değerli ki, son yıllarda birleşmeye ve kucaklaşmaya o kadar çok ihtiyacımız var ki, yüzyılların geleneği hoşgörü ve barış kenti Hatay'ı o güzel yıllarına döndürecek her türlü adımı atıyor Mehmet Öntürk ...
Daha ne isteyim ki?
Allah razı olsun...
Oy verip vermemek hiç önemli değil, liyakat, vicdan, merhamet üçlüsünü bu kadar çok önemserken, oluşan kadrolarda siyasi görüş ayrımı yapılmadığını da net olarak görüyorum...
Yeterki çalışsın, üretsin, hizmet etsin, milletin sorunlarına acil çözümler ortaya koysun...
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ün her adımını, her aldığı kararı, her açıklamasını yakından takip etmekle birlikte, sonuna kadar destekliyorum...
Hoşgörü ve barış kenti Hatay'ın yeniden kucaklaşmasına, birleşmesine vesile olacak her yapıcı adım geleceğimize önemli katkılar sunacaktır.
Rozetler atılır, Ayyıldızlı Al Bayrak takılır yakalara...
Biz birlikte Hatay, Birlikte Türkiye'yiz !
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
yazar'ın diğer yazıları
makale kategorileri
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet