Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Dikkat!!! Stres Kalbinizi Kırabilir...

Ağır stres altındaysaniz düzenli olarak kapsamlı kardiolojik muayeneden geçmenizi öneririz.

Ercan Türk

Gazete Köşesi   A+a-

Beklenmedik ve yüklü bir fatura aldığınızda, işinizde hakkınız olan terfiyi alamadığınızda, eşiniz size çıkıştığında, en sevdiğiniz kıyafetinizin üzerine yemek döktüğünüzde, aracınızla trafiğin içinde hareketsiz kaldığınızda öfkeden kulaklarından duman çıkan bir çizgi film karakterine mi benziyorsunuz, yoksa sakin kalıp alternatif üretme ve sorun çözme yönünde mi davranıyorsunuz?
Modern çağın hastalığı olarak adlandırılan stres, günümüzde birçok hastalığın da sebebidir
İngiltere'deki bilim adamları, 13 Avrupa ülkesinde 200 bin kişiyi kapsayan araştırmaları gözden geçirdi ve aşırı iş yükü ile zaman yetersizliğinin kalp sağlığını doğrudan etkilediğini gösterildi. Araştırmaya göre, iş yaşamındaki stres, kalp krizi ve damar hastalıklarından ölüm riskini yüzde 23 arttırmakta.
 
Aşırı stresli yaşam; uyku problemleri,depresyon,sigara-alkol alışkanlığı, aşırı yeme ve obezite sonucunda şeker yüksekliği, tansiyon yüksekliği, kalp damar hastalıkları ortaya çıkmaktadır.
Yoğun stresli yaşama rağmen sigarayı bırakarak,sağlıklı beslenme programı uygulayarak ve düzenli egzersiz yaparak kalp krizi riskini yazde 36 oranında azaltabiliriz.
Tüm bu nedenlerden dolayı ağır stres altındaysaniz düzenli olarak kapsamlı kardiolojik muayeneden geçmenizi öneririz.
 
Web adresi.. drercanturk.com
İletişim no: 0326 503 97 90-
0542 119 50 50
İnstagram… Drercanturk
 
 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
yazar'ın diğer yazıları
makale kategorileri
Vatan Oto Tamir
öne çıkanlar