Skip Navigation Links

Omuz omuza verip Hatay'ı hak ettiği yere taşıyacağız!..

Levent Mıstıkoğlu'nun Düzenlediği Toplantıya Konuk Olan Ergin:Omuz omuza verip Hatay'ı hak ettiği yere taşıyacağız! dedi.

Politika   A+a-

 

   AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, 30 Mart yerel seçimler öncesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hatay ile ilgili projelerini slayt sunum eşliğinde katılımcılara anlatan Ergin, omuz omuza verip Hatay'ı hak ettiği yere taşıyacaklarını söyledi.

    Geçtiğimiz gün Antakya Şehir Kulübünde Hatay eski Milletvekillerinden Levent Mıstıkoğlu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, Hatay eski Milletvekillerinden İzzettin Yılmaz, HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz, geçmiş dönem il başkanlarından Sakıp Alban, oda başkanları, dernek başkanları ve yöneticileri, Antakya ve Hatay'ın ileri gelen işadamları, çiftçileri, katılım gösterdi.

 

    Toplantının açılış konuşmasını Hatay eski Milletvekili Levent Mıstıkoğlu yaptı. AK Parti iktidarı döneminde Hatay'a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür eden Mıstıkoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye seçimlerinde Ergin'e başarılar diledi.

    AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, toplantıda yaptığı konuşmanın ilk bölümünde Hatay'a yapılan yatırımlardan söz etti. Hatay'ın nereden nereye geldiğine dikkatleri çeken Ergin, "Hava limanı, barajları, duble yolları olmayan bölgeye hiç bir girişimci yatırım yapmaz, fabrikalar kurmaz. Bizler memleketimizde işsiz insanlara, gençlerimize geçici çözüm yerine kalıcı çözüm üretmek üzere, Hatay'ın ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasını sağlamak üzere öncelikli olarak alt yapı yatırımlarının yapılmasını sağladık. Bugün itibarı ile 15 ilçemizin 13'ünde duble yol mevcut olurken diğer iki ilçemizin duble yollarının ihalesi yapıldı, inşasına devam ediliyor ve inşallah seçimlerden önce Yayladağ-Altınözü arası duble yolu tamamlanacak ve hizmete sunulacak" dedi.

    Barajların çiftçiler için çok önemli kaynak olduğuna dikkatleri çeken Ergin, "Türkiye'nin en büyük dolgu tip barajını Hatay'a kazandırdık. Ve 2015 yılının Mayıs ayında basınçlı sulama sistemi dahil olmak üzere açılışı yapılacak. Çiftçilerimiz bu baraj sayesinde kuyuları kapatacak ve tarımsal amaçlı sulamayı Reyhanlı Barajı sayesinde daha ucuza yapacak" dedi.

    Reyhanlı Barajı'nın hükmedemediği bölgelere Karaçay ve Tahtaköprü Barajlarının devreye gireceğini açıklayan Ergin, "Bu barajlarla beraber Hatay'ın %16'larda olan sulanan arazileri, %90'ı bulacak" dedi.

    Hatay'ın çılgın projesi olan Amanos Tünelinin proje ihalesinin 2013 Şubat ayında yapıldığını kaydeden Ergin, "Tünel sayesinde yatırımcılar, Hassa, Kırıkhan bandında şimdilik 40 bin dönümlük tarıma elverişli olmayan arazilerde fabrika kuracak. Kurulacak olan fabrikalar çalışmak isteyen her genci iş, aş sahibi yapacak. Hatay'ın mevcut işsiz insanları yetmeyecek dışarıdan işçi alımı yapılacak. Hatay ekonomik açıdan büyük değişimler yaşayacak" dedi.

    Olimpik stad'ın ihalesinin yapıldığını ve yanında spor kompleksinin de ayrıca yapılacağını ifade eden Ergin, "Gençlerimiz, çocuklarımız rahat ortamlarda değişik spor branşlarında çalışmalarını, müsabakalarını yapacaklar" dedi.

    Kendisinin dışında bugüne kadar hiç bir adayın Hatay ile ilgili proje açıklamadığının altını çizen Ergin, "Adaylardan biri Halka hizmet, Hakka hizmet diyor başka bir şey demiyor. Öbüründen bir şey gelmedi. Ama bizim dolu dolu Hatay'ı Türkiye genelinde ilk 5 vilayet arasına geçirecek projelerimiz hazır. Bu projelerin uygulanmasında belediye imkanlarının yanı sıra merkezi hükümetinde desteğini alarak Hatay'ı bir yıldız gibi parlamasını sağlayacak teknik donanıma sahibiz" dedi.

    Hatay'ın her ilçesinin ayrı bir özelliğe sahip olduğunu vurgulayan Ergin, "Yatırımlarımızı Hatay'ın en ucra noktasına kadar yaparak ilimizi kalkındırmak üzere yola çıktık. İnşallah halkımızın da teveccühü AK Parti'den yana olur ve Ankara'nın deneyimini, Hatay'ın potansiyeli ile yoğurup Hatay sanayi, turistik ve tarımsal alanlarda yaşanabilir, çıtasını yükseltmiş bir kent görünümüne kavuşur. Ayrıca sosyal barış iklimini biz oluşturacağız, kendi içimizdeki sorunları minimize edip, birlikteliği elde eden dinamik kadrolardan başarı elde edilir. O yüzden omuz omuza verip Türkiye'nin cennet parçalarından biri olan Hatay'ı hak ettiği yere taşıyacağız. Projelerimiz içinde, 7500 dönümlük Milli Park, Kruvaziyer Limanı, Tersane Projesi, Teleferik, Kızılgöl, Kültür-Aktivasyon, her ilçeye modern hayvan satış yerleri ve mezbahane, Modern balıkçı çarşısı, Sebze Hali, 2. El Oto alım- satım yerleri, semt sahaları ve spor kompleksi, Ekolojik Yayla Turizmi, Plajlar, Bölge parkı Disneyland, Kent Ormanları, Zıraat Bahçeleri, Deniz Uçağı seferleri, belli hatlarda metrobüs, Antakya Kale Surları'nın restoresi, Güvercin Adası, Dalış Merkezi (Profesyonel) ve Raylı Sistem bulunuyor. Biz bugüne kadar ne söz verdiysek onu yaptık. Bu söylediklerimi de yapmak boynumuzun borcu olsun" dedi.

   Konuşmasının sonunda Hatay eski Milletvekili Levent Mıstıkoğlu'na böylesi bir toplantı düzenlemesinden dolayı teşekkür etti.

 


Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar