Skip Navigation Links

'Bana nasıl başkansın diye kızıyorlar'

Gazete Vatan diyor ki;

Gündem   A+a-


'Bana nasıl başkansın diye kızıyorlar'


 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi yok diye Suriye’de kargaşa çıkartmanın Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmadığını belirterek, "Katar’da, Suudi Arabistan’da demokrasi var mı?" dedi.

 

 Adana’da dün düzenlenen ’Barış Mitingi’nin ardından gittiği Hatay’da geceyi geçiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim otobüsüyle Kırıkhan İlçesi’ne geçti. Genel Başkan yardımcıları Yakup Akkaya, Perihan Sar, Sezgin Tanrıkulu ve Nihat Matkap’ın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, Kırıkhan İlçe örgütünü ziyaret etti. İlçe örgütü önünde toplanan 3 bin kişiyi görünce seçim otobüsü üzerinde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.

 

 Milletin yalan siyasetinden bıktığını belirten Kılıçdaroğlu, "Bana kızıyorlar nasıl Genel Başkansın diye. Ben her şeyi affederim ama kul hakkı yiyeni affetmen. Git şu milletin önüne ’Ben kul hakkı yemedim’ de diyebiliyor mu? Diyemez. Alnım açık, yüreğim açık, tek bir hedefim var. Bu milletin sorununu çözmek ve milleti zengin etmek. Benim siyaset anlayışımda politikacının cebi zenginleşmeyecek halkın cebi zenginleşecek" dedi.

 

 Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkartılmasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Valiliğe tabela asıyorsunuz. Sağlık Bakanlığı’na oda açıyorsunuz, tabela asıyorsunuz üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yok. Sayın Başbakan’a soruyoruz neden tabelalardan TC’yi çıkarttınız diye. Sığmadığı için çıkarttıklarını söylüyorlar. Senin kafana sığmadı o tabelaya niye sığmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağında bizim kanımız var. Sen tabeladan onu çıkartamazsın. Onun mücadelesini Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kardeşiniz olarak vermeye söz veriyorum. Bizim amacımız Türkiye Cumhuriyeti’ni büyütmek ve güçlendirmektir" diye konuştu.

 

MÜSLÜMAN’IN MÜSLÜMAN’I ÖLDÜRMESİ CAİZ Mİ?

 

 Suriye’deki iç çatışmaya da değinen Kılıçdaroğlu sözleri şöyle sürdürdü;

 

 "Suriye’de iki taraf da birbirini Allah Allah diye öldürüyor. İnsanların eline silah verilerek masum insanlar çarpıştırılıyor. Müslüman’ın Müslüman’ı öldürmesi caiz mi? Niçin ve neden bütün dünyada Müslüman coğrafyasında kan akıyor. Biz buna karşı çıkıyoruz bir tek Müslüman’ın kanı akmasın diyoruz. Efendim Suriye’de demokrasi yok. Suudi Arabistan’da demokrasi var mı? Katar da demokrasi var mı? Biz her ülkede demokrasi olmasını isteriz. Ama demokrasi yok diye orada kargaşa çıkartmak insanı insana kırdırmak Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmaz."

 

 Kılıçdaroğlu, siyasetin şikayetleri çözme sanatı olduğunu, Başbakan Erdoğan’ın sürekli şikayet ettiğini, "O şikayet ediyorsa ben acizim ben sorunların altında kaldım çözemiyorum demektir" dedi.

 

 Kılıçdaroğlu, daha sonra Reyhanlı İlçesi’ne geçti.

 


 

 

 

 

 

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/root.asp

 

 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar