Skip Navigation Links

”Sesinizi Ankara’dan duyduk ve geldik…”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı CHP Genel Merkez yöneticileri, CHP Hatay Milletvekilleri, bölgenin CHP’li ilçe ve

Gündem   A+a-


KEMAL KILIÇDAROĞLU İSDEMİR DE GREVE DESTEK... ile 8gunhaber
 
  CHP Genel Başkanı da çelik işçisiyle kucaklaştı
 
  Kemal Kılıçdaroğlu ”Sesinizi Ankara’dan duyduk ve geldik…”
 
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı CHP Genel Merkez yöneticileri, CHP Hatay Milletvekilleri, bölgenin CHP’li ilçe ve belde belediye başkanlarıyla birlikte grevdeki çelik işçisiyle buluştu. İsdemir, İsmail Akçakmak Kapısı’nda gerçekleşen büyük buluşmada, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Mali Sekreter Bayram Altun ile İskenderun şube Başkanı Metin Önde ve yöneticileri hazır bulundular.

 
 
 
 
 
  Kurulan platformda ilk olarak söz alan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül “Onurumuz, gururumuz ve insanca yaşamak için yola çıktık. ‘Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçe sine’ yaşamak istiyoruz. İsdemir yönetimi bizi bir birimize düşürmek istedi. Son 8 aydır İsdemir’de sosyal ve iş barış bozuldu. Ekonomik nedenler de grevimize neden olsa da asıl nedenimiz iş huzuru ve iş güvencesidir. Mutluluğun resmini çizmek istedik. Buna izin vermediler. İsdemir’de grev kırıcılığı gibi tehlikeli bir oyunu oynadılar. Eğer grev kırıcılığında başarılı olsalardı bugün burada miting değil kavga olurdu. Onun için bu yönetimi kınıyorum. Ücret konusu bu işin son halkasıdır. Onurlu yaşamak için bu grevi başlattık. Belki bu grev işçi hareketinin makûs talihini değiştirecektir. Eğer 5000 bin işçiyle başlattığımız Türkiye’nin en büyük grevi başarısız olursa bilin ki Türk işçi sınıfı kaybedecektir. Eğilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz ve direne diren kazanacağız. Grevimizin 13. günde bize destek vermeye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aramızda şimdi sözü ona bırakıyorum, hoş geldiniz sayın genel başkanım” diye konuştu.
 
 
 
  CHP olarak haklarınızı savunacağız
 
Genel Başkan Gül sonrası söz alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “ Az önce bir slogan attınız ‘başkan nerede biz oradayız’ diye. Ben de aynısını söylüyorum. Başkan neredeyse ben de oradayım. Başkan sizi temsil ediyor. Sizin için konuşuyor, koşturuyor. Sakalını uzatarak sizlerle birlikte tavır koyuyor, mesajınızı veriyor. CHP olarak emek ve alın terinden yanayız. Üreten ve ekonomiye katkı sunan her işçinin ellerinden öperiz. Etnik ayrım yoktur bizde. Alnını, alın teriyle sulandıran işçiden yanayız. Sizler burada grev yapıp özgürlüğü savunup, hakkınızı arıyorsunuz. Hak aramak kutsaldır. başkan az önce güzel bir şey dedi. Temel hedefimiz ücret değil işyerinde huzur içinde kardeş gibi çalışmak istiyoruz. Bizi bölmek istiyorlar ama bölünmüyoruz’ dedi. Zaten bu alanda bölünmediğinizi gösteriyor. Sizin haklarınızı sonuna kadar savunacağız. Başkan bir alıntı yaptı ‘Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe sine’ yaşam isteğini ifade etti. Bir işçi alın terinin karışlığını alıp huzur içinde evinin yolunu tutmalıdır. Belediye başkanlarımız, partili yöneticilerimiz sizleri dinleyecekler. Biz sesinizi Ankara’dan duyduk ve geldik yanınıza. Başkaları duyacaktır sizi. Mücadeleniz hayırlı olsun, gazanız mübarek osun. Hepinizi en içten dileklerimle Kılıçdaroğlu selamıyla selamlıyorum. Yanınızdayız, yanınızda olmaya da devam edeceğiz” dedi.
 
 
 
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşması sonrası Çelik-İş Sendikası’nın Grev Anı Defterine İsdemir işçinin haklı mücadelelerinin yanında olduklarını yazdı ve haklı grevin takipçisi olacaklarını ifade etti.

”Sesinizi Ankara’dan duyduk ve geldik…” foto galeriyi gezinmek için tıklayın.
”Sesinizi Ankara’dan duyduk ve geldik…” videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet