Skip Navigation Links

İSDEMİR?de işçiler yürüyüş eylemi yaptı

İSDEMİR ile Çelik-İş Sendikası arasında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamasının ardından başlayan eylemler devam ediyor.

Gündem   A+a-


İSDEMİR'DE YÜRÜYÜS EYLEMİ 8GUN HABER ile 8gunhaber
İSDEMİR’de işçiler yürüyüş eylemi yaptı
 
- İSDEMİR ile Çelik-İş Sendikası arasında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamamasının ardından başlayan eylemler devam ediyor.
 
Çelik-İş Sendikasına üye binlerce işçi bu defa fabrika içerisinde toplanarak Genel Müdürlük binasına kadar ellerinde dövizlerle slogan atarak yürüdü.
 
Sakal bırakan İSDEMİR işçileri, Çelik İş sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin Önde, Şube Sekreteri Hacı Gönül, Şube Mali Sekreteri Tuncay Avcı, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okçu ve Şube Eğitim Sekreteri Murat Kayış’a sevgi gösterilerinde bulundular.
 
Genel Müdürlük binasının önünde toplanan binlerce işçiye hitaben konuşan Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Önde," çıktığımız bu yolda işçinin haklarını alması konusunda çok kararlıyız dedi.

 
 
 
Önde, sözlerine şöyle devam etti.‘Emek Kardeşliğini’ ayakta tuttukları sürece istedikleri her şeye her şeye sahip olacaklarını belirterek; “Rabbim Çıktığımız bu toplu mücadelede bizi yolda bırakmasın. Gerekli mesajlar verildi. Bu yolda daha çok yürüyeceğiz. Tek isteğimiz işçilerin emeğinin karşılığını aldığı bir sözleşme yapmak” diye konuştu.
 
İşçinin kabullenmediği, yüzünün gülmediği rakamların altına imza atmayacaklarını da hatırlatan Önde; “Bizler çalışanların haklarını savunmak için buradayız. Çalışanı mutsuz olan bir iş yerinin başarılı olması mümkün değildir. Böyle bir toplu sözleşmeyi kabul edemeyiz. İşçiyi yaşatın ki İSDEMİR yaşasın. Sizin kabullenmeyeceğiniz ücreti biz de kabullenmeyiz” şeklinde konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından işçiler “İşçi-Sendika Omuz Omuza” “Yaşasın Emek Kardeşliği” “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!” “Direne-Direne Kazanacağız!” şeklinde slogan attılar.
 
 

 
 
İSDEMİR?de işçiler yürüyüş eylemi yaptı videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Toplam (1) adet yorum var.
mardinlim 16 Haziran 2013 Pazar
neyin peşindesiniz, rahatlıklıkmı sizi rahatsız eden, hepiniz memleketinizde çalışıyorsunuz neyin grevi bu gelin yer değiştirirelim varmısınız , bırakın bu işleri
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar