Skip Navigation Links

İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Civelek'i Ziyaret etti

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek?i makamında ziyaret etti.

Gündem   A+a-

 
  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yusuf Kutluğ ve yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, başarı dileğinde bulundu.
 
  Vakıfların, sivil toplum örgütlerinin demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesinde önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Ülkemiz gerçekten coğrafya olarak dünyanın en güzel yerlerinden biri. Bunun değerini bilmemiz bu coğrafyaya layık olmaya çalışmamız lazım. Hepimiz ülkeye sahiplenen insanlarız. İnsana yapılan yatırım en iyi yatırımdır. İnsan unsurunu öne çıkarmışsınız.
  Burslarla gelişmesine yardımcı oluyorsunuz. İmkansızlıktan dolayı beynini kullanamıyor, toplum kaybediyor. Ama sizin bu güzel beyinleri değerlendirmeniz, topluma kazandırmanız çok önemli. Sivil toplum örgütlerinden beklenen bu. Yaptığınız çok güzel ve hayırlı iş. Önemli olan ülkemize ve insanımıza layık olmaktır. Ben de layık olmaya çalışıyorum. Hedef ülkemizin, şehrimizin daha iyi yere getirilmesi. Halka hizmet önemlidir. Halka hizmet hakka hizmettir” dedi.
 
  Ziyarette yönetimi ve kendisini tanıtan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yusuf Kutluğ, vakfın AMATEM ve kız yurdu projesi bulunduğunu, bugüne kadar 872 öğrenciye burs verilirken, şu an itibariyle de 114 öğrenciye burs verildiğini belirtti.
5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Miraç Kandilinin aynı güne denk geldiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, dünyada küresel iklim değişikliği yaşandığını söyledi.
  Altyapı olmadan üst yapının olmayacağını ifade eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, içmesuyu şebekesinin aralıksız sürdüğünü, doğalgaz çalışmasının başladığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, “Bazı mahallelerde hem doğalgaz hem su bitti. Onların asfaltına başladık. Heryer şantiye gibi. Halkımıza gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür ediyoruz. İskenderun ciddi ameliyat geçirdi. Asfalt çalışması başladı” dedi.
 
  İskelenin yakında açılacağını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, feyezan kanalına bir çözüm düşünüldüğünü, yakın zamanda gerçekleştirileceğini söyledi.
Drenaj kanalları yapıldığını, drenaj kanallarının diğer bölümünün de yapımına başlanacağını anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun’un sel tehlikesinden tamamen uzaklaşacağını söyledi.
  İçmesuyu sorununa kökten çözüm getirecek olan içmesuyu şebeke döşeme çalışmasının büyük kısmının bittiğini, İskenderunluların damacana suya para vermeyeceğini, musluktan akan suyu içeceğini belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, yeni imar planının yapıldığını, meclis toplantısında gündeme geleceğini sözlerine ekledi.
 
  Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yusuf Kutluğ, “Hizmetlerinizden dolayı takdir ediyoruz. Çalışmalarınızın devamını diliyornuz. Allah devamını nasip eylesin” diye konuştu.
 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar