Skip Navigation Links

MÜCBİR SEBEP EN AZ 1 YIL UZATILMALI

Güzelmansur, mücbir sebep halinin en az 1 yıl uzatılması gerektiğini, aksi halde bir de ekonomik felaket yaşanacağını kaydetti.

MÜCBİR SEBEP EN AZ 1 YIL UZATILMALIWeb
TV

Gündem   A+a-

 CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’da ve ekonomisi depremden yara alan diğer illerde mücbir sebep halinin en az 1 yıl uzatılması gerektiğini, aksi halde bir de ekonomik felaket yaşanacağını kaydetti.
 
CHP’li Güzelmansur TBMM’de yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
“6 Şubat sonrasında deprem illerinin ekonomisinin tamamen çökmemesi için mücbir sebep ilan edildi. Bu süre Hatay ve 4 il ile 2 ilçe için 30 Nisan 2024'e kadar uzatıldı. Önümüzde on üç gün kaldı, on üç gün sonra ertelenen vergi ve borçlar dağ gibi, esnafın, sanayicinin, işverenin önüne çıkacak. Oysa depremin yıktığı yerlerde iş hacmi düştü, ticaretin, sanayinin çarkları eskisi gibi dönmüyor, esnaf hâlâ perişan, hâlâ mağdur. Hatay başta olmak üzere, depremlerle ekonomileri sıkıntıda olan illerde bu vergileri, borçları ödeyecek hâlâ hiç kimse yok. Dolayısıyla, mücbir sebebin uzatılması acilen gündeme alınmalı, en az bir yıl ertelenmeli. Monaco'da ıstakoz yiyeceğinize deprem bölgesine bakın.”
MÜCBİR SEBEP EN AZ 1 YIL UZATILMALI videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet