Skip Navigation Links

İskenderun’da Tadilat Vurguncuları Kol Geziyor

Mimar ve Mühendis Görünümlü Tadilat Dolandırıcılarına Dikkat Edin !

İskenderun’da Tadilat Vurguncuları Kol Geziyor

Gündem   A+a-

 
Hatay’da yaşanan depremin boyutları acı tabloyu ortaya koyarken, az hasarlı yapıların tadilat ve tamirat işlerinde dolandırıcılık, suistimal de kontrolden çıkmış durumda .
 
Binlerce vatandaşın ortak sorunu, evlerinin tadilatı için anlaştıkları firmaların vaat ettikleri tarihte işi bitirmemesi.
 
Piyasadan iş toplamak ve vurgun yapmak için inşaat mühendisi ve mimar kimliğini kullanan bir çok fırsatçı ve dolandırıcı ise Hatay’da bir çok kişiyi kandırmış durumda.
 
Tanıdıkları birkaç ustayla anlaşıp piyasadan ‘Mimar’ olduklarını iddia ederek iş alan bir çok dolandırıcının bir çok aileyi mağdur ettiği biliniyor.
 
Hatta mimar olduğunu iddia eden bir kişinin de az sayıda işçiyle onlarca binanın tadilat işlerini aldığı ve hiçbiirini bitiremediği için her gün yeni bahane ve yalan söylemeye devam ettiği konuşuluyor !
Tadilat için tarih veren firmalar, iş bitirme garantili aldıkları tadilatları az sayıda işçi ile daha fazla iş aldıkları için bitiremiyor.
 
Ellerindeki işi bitirmeden başka işler alan firmaların neden olduğu mağduriyetler nedeniyle yargıya başvuran onlarca vatandaş, parasını ödedikleri halde evlerini bitirmeyen firmalardan şikayetçi oluyor.
İşi alırken kalabalık ekipleri olduğunu beyan eden firma yetkililerinin beyanlarının tam eksine birkaç işçiyle tadilat ve tamirat işlerini yaptıkları ayan beyan ortaya çıkıyor.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar