Skip Navigation Links

Kur’alar Çekildi Esnaflar İşyerlerine Kavuştu

İskenderun Denizciler Konteyner Çarşıda Mutlu Son

Kur’alar Çekildi Esnaflar İşyerlerine Kavuştu

Gündem   A+a-

 Depremde ağır hasar alan esnaflar konteyner çarşıya kavuştu. AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın esnaflara verdikleri sözler bir bir tutuluyor.
Toplam 85 konteyner işyerinden 35’i kura çekimiyle sahiplerine teslim edildi.
İşyerleri ağır hasar gören esnaflar, İskenderun Karma Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Sönmez’in sıkı takibi, milletvekili Abdulkadir Özel, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AFAD İl Müdürü Mehmet Bulgar, Kosgeb Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik’in destekleriyle hayata geçirildi.
 
Kaymakam Murat Sefa Demiryürek’in katılarak kura çekiminde esnaflara teslim ettiği konteyner işyerleri, Denizciler bölgesinde hayatı yeniden canlandırmayı, piyasalara hareket getirmeyi hedefliyor.
Törende Kosgeb İl Müdürü Hayrettin Çevik ile İskenderun Karma Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Sönmez tarafından, işyerleri ağır hasarlı olan esnaflara verilecek bir yılı ödemesiz 75 bin Tl faizsiz kredi müjdesi de duyuruldu.
İskenderun Karma Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Sönmez yaptığı açıklamada şöyle dedi:
 
“Bölgemizdeki ilk etap konteynır iş yerlerini çarşı esnafımıza teslim ettik.
Başta Hatay Milletvekilimiz Abdulkadir Özel olmak üzere, İskenderun Kaymakamımız Sayın Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Koordinatör Sivas vali yardımcısı Selim Eser, Koordinatör Kaymakam Erkan Minus, Oğuzhan Akman, Afad il müdürü Mehmet Bulgar, Kosgeb il müdürü Hayrettin Çevik, Denizciler Mahalle muhtarı Ali Rıza Kekeç ile İş yerleri ağır hasarlı olan esnafların kura çekilişi ve anahtar teslimini yapmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Yanımızda olan esnaflarımızın sorunlarına çözüm üreten herkese sonsuz teşekkür ederiz.” Dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet