Skip Navigation Links

HBB’DEN PAYAS’A 35 BİN METREKARELİK YENİ YEŞİL ALAN

PAYAS SAHİL PARKI HİZMETE AÇILDI

HBB’DEN PAYAS’A 35 BİN METREKARELİK YENİ YEŞİL ALANWeb
TV

Payas   A+a-

 LÜTFÜ SAVAŞ: 4 PARKIMIZ DAHA AÇILIŞA HAZIR HALE GELDİ
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Payas Sahil Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 
Vatandaşların yoğun katılımıyla yapılan sahil parkının açılışı HBB Mehteran Takımı ve halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle başladı.
 
Açılışta konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş “Hizmetlerimiz, birlikte çalışma azmimiz ve huzurumuz bol olsun” dedi.
 
Payas Sahil Parkı’nın bu yıl içerisinde HBB tarafından açılan 4. park olduğunu belirten Savaş, “4 parkımız daha açılışa hazır hale geldi. Önümüzdeki 3 aylık süreçte toplam 8 adet parkı daha açmayı planlıyoruz. Amacımız bulduğumuz her yeri yeşil alan olarak değerlendirmek, çocukları, gençleri ve yaşlıları parklarda huzur içerisinde yaşatmak” ifadelerini kullandı.
 
Hatay’ın uzun yıllar ihmal edildiğini ve hizmete susadığını kaydeden Başkan Lütfü Savaş, konuşmasına şöyle devam etti.
 
SAVAŞ: 6 AY SONRA DAHA BÜYÜK HİZMETLERDE BULUŞMAYI DİLİYORUM
 
“Sadece park açmak yetmez. Hatay’ın her tarafında imkânlarımız ölçüsünde altyapısını tamamladığımız yolların asfaltını yaptık. Sadece Payas’ta 6 kilometre asfalt yaptık. İlçemizin geçmiş yıllarda yaz mevsiminde yaşadığı su sorunu vardı. İnşallah önümüzdeki yaz vatandaşlarımız su sıkıntısı çekmeyecek. Kıt imkânlarımızla ama geniş perspektif bakış açısıyla hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde sadece mahalli imkânlarla değil genel imkânlarla ilçelerimize ve şehrimize pay ayırmak bize nasip olur. Bugün Payas’a küçük bir hediye veriyoruz ama 6 ay sonra daha büyük hizmetlerde buluşmayı diliyorum.”
 
GÜZELMANSUR: “HATAY İKTİDAR TARAFINDAN GÖZARDI EDİLİYOR”
 
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’ın mevcut iktidar tarafından göz ardı edildiğini belirterek şehre sadece Hatay Büyükşehir Belediyesinin yatırım yaptığını dile getirdi.
 
Bir diğer CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir de Millet İttifakı’nın el ele, kol kola iktidara yürüdüğünü belirterek “Hem Hatay’da hem de ülkemizde birçok sorun birikti. Bu sorunların çözümü Millet İttifakı’dır. Sorunların çözümü için milletimizin desteğiyle iktidara geleceğiz. Payas halkının hizmetine açılan park hayırlı olsun” dedi.
 
ŞAHİN: DEĞİŞİM ŞART
 
Suzan Şahin de Güzelmansur gibi Hatay’ın iktidar tarafından unutulduğunu söyleyerek, “Lütfü Savaş’ın görev süresi boyunca kentimizdeki yeşil alanlar 3 kat arttı. İktidar tarafından en az hizmet alan bölgeyiz. Başta hava ve çevre kirliliği olmak üzere birçok konuda sıkıntılarımız, çözüm bekleyen sorunlarımız var. Çözüm üretmek için, çocuklarımız için değişim şart. Sizlerin desteğiyle bu değişimi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
 
Törene katılan siyasi partilerin il ve ilçe başkanları da ilçeye böyle büyük ve güzel bir yeşil alan kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Açılışın ardından Başkan Lütfü Savaş ve katılımcılar hep birlikte parkı gezdi. Savaş ve beraberindekiler parkta yer alan basketbol sahasında gençlerle birlikte atış yaptı.
 
35 bin metrekarelik alana sahip, içerisinde kafeterya, dinlenme, oyun ve spor alanları yer aldığı Payas Sahil Parkı’nın açılışına HBB Başkanı Lütfü Savaş, CHP Hatay milletvekilleri, Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile HBB yöneticileri ve çok sayıda Payaslı katıldı.
HBB’DEN PAYAS’A 35 BİN METREKARELİK YENİ YEŞİL ALAN videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Sag-Blok-Reklam
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet