Skip Navigation Links

Hatay milletvekillerinden TBMM'de künefe ikramı

Hatay milletvekilleri, Antakya künefesinin Avrupa Birliği (AB) nezdinde tescil aşamasına gelmesi dolayısıyla TBMM'de künefe ikramında bulundu.

Hatay milletvekillerinden TBMM'de künefe ikramı Web
TV

Gündem   A+a-

 B'AŞK'entin tatlısı başkenti fethetti Hatay milletvekilleri, Antakya künefesinin Avrupa Birliği (AB) nezdinde tescil aşamasına gelmesi dolayısıyla TBMM'de künefe ikramında bulundu. AK Parti ve CHP'den bazı Hatay milletvekilleri, TBMM bahçesinde, gazeteci ve milletvekillerine peynirli Antakya künefesi dağıttı.
YAYMAN: DÜNYA BİR EV OLSAYDI MUTFAĞI HATAY OLURDU
Künefe dağıtımında konuşan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay'ın, UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'nda gastronomi alanında marka şehirlerden biri olduğunu söyledi. Hatay'ın 758 çeşit yemeği ve 175 çeşit kahvaltısının bulunduğunu belirten Yayman, "Herkesi Hatay'ın lezzetlerini tatmaya davet ediyoruz." dedi.Napolyon Bonapart'ın "Dünya tek bir ülke olsaydı, bunun başkenti İstanbul olurdu." dediğini aktaran Yayman, "Biz de bu sözden ilhamla 'Dünya ev olsaydı, bu evin mutfağı da Hatay olurdu.' diyoruz." ifadesini kullandı.
TOPAL: DÜNYANIN BAŞKENTİ HATAY'DIR CHP
Hatay Milletvekili Serkan Topal da " Türkiye'nin başkenti Ankara'dır, dünyanın başkenti de Hatay'dır. Hatay'ın güzelliklerini, doğasını bütün vatandaşlarımızın gelip görmesini bekliyoruz." diye konuştu
 
tbmm-kunefe_4483.jpg" alt="" />
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hatay milletvekillerinden TBMM'de künefe ikramı  videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar