Skip Navigation Links

Dörtyol Denizinde Temizlik Zamanı

Hatay'ın Dörtyol ilçesi Numune Evler Mahallesi Balıkçı Barınağı içerisinde dalgıçlar denizde öğrenciler sahilde temizlik yaptılar.

 Dörtyol Denizinde Temizlik Zamanı

Dörtyol   A+a-

 Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği (YAKORDER) ve Sahil Güvenlik Doğu Akdeniz Grup Komutanlığı işbirliği içerisinde dalgıç ekipleri denizde dip temizliği, Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençler ve ilçede faaliyet gösteren bir okulun özel eğitim öğrencileri barınak içereninde temizlik gerçekleştirdiler.
 
Araç lastiği, cam şişe, demir parçaları ve plastik poşet gibi çok sayıda çöp toplandı.
 
Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi Gönüllük Kulübü Çevre Timi üyesi Ayşenur Özen yaptığı açıklamada; ''Burada YAKORDER öncülüğünde Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi gönüllüleri olarak Sahil Güvenlik Doğu Akdeniz Grup Komutanlığı'nın destekleri ve özel eğitime gereksinim duyan öğrenci kardeşlerimizle anlamlı bir etkinlik düzenledik.'' dedi.
 
Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer yaptığı açıklamada; Çevre kirliliğine dikkat çekmek için hem denizde dip temizliği hem sahilde çevre temizliğini, Sivil Toplum Kuruluşu olarak kamu kurumları işbirliği içerisinde etkinliğimizi gerçekleştirdik.
 
Etkinliğimize destek veren başta Sahil Güvenlik Doğu Akdeniz Grup Komutanı SG Yarbay Oğuz Emre Çiçek komutanımıza, katılımlarından dolayı değerli personellerine, Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün’e, Nazmiye Muratlı Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençlerine, Dörtyol Yeşil Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Arif Ergin’e, Özel Şeçkin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Fatih Erkan Avara’ya teşekkür ederim.’’dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar