Skip Navigation Links

ÖZBEK YETKİLİLERİNDAN İTSO DA İŞ DÜNYASINA YATIRIM ÇAĞRISI

Özbekistan Cumhuriyeti Üst Düzey Yetkilileri İTSO’da İş Dünyası İle Bir Araya Geldi

ÖZBEK YETKİLİLERİNDAN İTSO DA İŞ DÜNYASINA YATIRIM ÇAĞRISI

Gündem   A+a-

Özbekistan Yetkilileri Bölgemiz İş İnsanlarına İş Birliği Çağrısında Bulundu”
 
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde bölgemiz iş insanlarına, Özbekistan Çirçik Bölgesi Ticaret ve Yatırım olanakları hakkında bilgiler verildi.
 
Taşkent Bölgesi Çirçik İli Vali Yardımcısı (Yatırım ve Uluslararası Ticaretten Sorumlu) Shukhrat Shorakhmedov (Şükrat Şorahmedov) ve Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Sidarya ve Taşkent Bölgeleri Entegre Bölgesel Kalkınma, İletişim, İnşaat ve Konut ve Kamu Hizmetleri Sekreterliği Baş Uzmanı Sayın Sanatbek Jumaniyazov İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, iş dünyası ile bir araya gelerek, iki ülke arasında ticari ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik açıklamalarda bulundular.
 
Toplantı öncesi Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Türki Cumhuriyetleri arasında köprü oluşturan İlker Ersil, iki ülke arasında gelişen görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini ve heyetin bölgemiz potansiyelini görmek ve incelemek üzere geldiğini vurguladı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Hatay’ın ve İskenderun’un Ekonomik Görünümü” konusunda Özbekistan heyeti ve bölgemiz iş insanlarına sine vizyon destekli olarak bilgiler verdi.
 
İTSO Başkanı Yılmaz; “İki Ülke Arasında Ticari ve Kültürel Bağlar Güçlenecek”
 
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, konuşmasında, “Türkiye ile Özbekistan arasında tarihten gelen köklü bir bağımız var. Bu bağı güçlendirmek adına ikili görüşmeler yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl biz de Özbekistan bölgesine gittik ve gerçekten yatırımcılarımız için fırsatlar ülkesi. şehrimize gelen Heyetimize hoş geldiniz diyorum. 2023 yılı içerisinde bölgemiz iş insanlarımız ile birlikte Özbekistan bölgesine ziyaret gerçekleştirebiliriz. Burada amacımız iki ülke arasında ticari ilişkilerin artmasını ve yeni yatırım fırsatlarının değerlendirilmesini arzu ediyoruz”
 
Toplantı, karşılıklı soru cevap şeklinde sona erdi.
 
Toplantının sonunda İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Zeki Altun,Taşkent Bölgesi Çirçik İli Vali Yardımcısı (Yatırım ve Uluslararası Ticaretten Sorumlu) Shukhrat Shorakhmedov (Şükrat Şorahmedov) ve Özbekistan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Sidarya ve Taşkent Bölgeleri Entegre Bölgesel Kalkınma, İletişim, İnşaat ve Konut ve Kamu Hizmetleri Sekreterliği Baş Uzmanı Sayın Sanatbek Jumaniyazov’a plaket takdiminde bulundular.
 
Özbek heyetinin toplantısına, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Zeki Altun, İTSO Başkan Yardımcısı Sanem Akpınar,Yönetim Kurulu Üyeleri, Hıdır Güneş, Nedim Şaban, Levent Çam, Yılmaz Çağan, Ali Çitanak, Fuat Keser, İTSO Vakıf Başkanı Doğan Erten, Meclis üyeleri, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez, Meslek Komite Üyeleri ve iş insanları katıldılar.
 
Haber Tarihi: 14.11.202
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar