Skip Navigation Links

İSKENDERUN’DA GÖRME ENGELLİLER BEYAZ BASTON ETKİNLİĞİYLE HATIRLANDI

Beyazay İskenderun Şubesi tarafından 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü nedeniyle engelli farkındalığı çalışması yapıldı.

İSKENDERUN’DA GÖRME ENGELLİLER BEYAZ BASTON ETKİNLİĞİYLE HATIRLANDI

Gündem   A+a-

 Anlamlı etkinlik, Şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidinde gerçekleşti. Özellikle görme engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntıların vatandaşlara uygulamalı olarak gösterildiği etkinlikte, toplumun engellilere yönelik daha duyarlı yaklaşması gerektiği yönünde mesajlar verildi.
 
Beyazay İskenderun Şube Başkanı Süleyman Tümkaya, yaptıkları çalışmanın tamamen engellilere yönelik bir farkındalık deneyimi olduğunu vurgulayarak, “Dernek üyelerimizle birlikte, gözleri görmeyen insanların normal yaşamda neler hissettiklerini algılamak istedik. Kendimize göre bir empati kurduk. Böylelikle de görme engelliliğin zorluğunu hep birlikte yaşadık” diye konuştu.
 
Tümkaya, “Emeği geçen İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı ve ekibine, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, özel eğitim öğretmenimiz Funda Zeybek’e, Engelliyim Engel Tanımam Derneği Başkanı Kamil Göçmen’e, engelli kardeşlerimiz ve ailelerine, değerli basın mensubu arkadaşlara, STK başkanlarına ve üyelerine bize her zaman destek olan olan Sayın Neslihan Yitmez ve ve etkinliğimize iştirak eden İskenderun halkına teşekkür ediyoruz” dedi.
Kaynak : Güney Gazetesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 HABER MERKEZİ
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar