Skip Navigation Links

İSKENDERUN BELEDİYESİ VE DSİ’DEN FEYEZANDA TEMİZLİK

Feyezan Kanalında, DSİ Devlet Su İşleri ile İskenderun Belediyesi ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü temizlik çalışmaları sürdürüyor.

İSKENDERUN BELEDİYESİ VE DSİ’DEN FEYEZANDA TEMİZLİK

Gündem   A+a-

 Hatay’ın İskenderun ilçesinde kenti sel sularından korumak üzere yapılan Feyezan Kanalında, DSİ Devlet Su İşleri ile İskenderun Belediyesi ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü temizlik çalışmaları sürdürüyor.
 
Atıklar ve otların oluşturduğu birikintiler yüzünden adeta sinek üreme alanı haline gelen Feyezan kanalı çevreye yaydığı pis kokular üzerine harekete geçen İskenderun Belediyesi ile DSİ ekipleri, kanal içerisinde temizlik çalışmalarına yaklaşık 20 gün önce başladı.
 
Öncelikli olarak Yelken Kulübü yanındaki köprünün deniz tarafında biriken atıklar DSİ’nin özel kepçesiyle temizlendi ve Belediyeye ait kamyonlarla balçık taşındı. İkinci aşama olarak önü açılan köprünün gerisine doğru Belediye iş makinesi feyezan kanalı içerisinde atıkları belli bir noktada topladı.
 
DSİ (Devlet Su İşleri)’ne ait özel kepçe ile kanal içerisindeki atıklar alınarak İskenderun Belediyesi’ne ait kamyonlara yükleniyor. Çalışmaların devam edeceği öğrenildi.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar