Skip Navigation Links

ASGARİ ÜCRETİN NET 5.500 TL’YE ÇIKARILMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

MÜSİAD OLARAK, ASGARİ ÜCRETİN NET 5.500 TL’YE ÇIKARILMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

ASGARİ ÜCRETİN NET 5.500 TL’YE ÇIKARILMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Gündem   A+a-

 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şube Başkanı Ali Özyurt, “MÜSİAD olarak, asgari ücretin yılın ikinci yarısı itibariyle net 5.500 TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Ali Özyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni asgari ücrete ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu.
 
Başkan Özyurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Geçtiğimiz yılın aralık ayında yapılan yüzde 50 oranındaki artışla birlikte net 4.253,40 TL’ye yükselen asgari ücret, maalesef yüksek enflasyon sebebiyle çalışanlarımızın alım gücünün korunması noktasında yetersiz hale gelmişti. Bu bağlamda yapılan yüzde 30’luk artışla asgari ücretin yılın ikinci yarısı itibariyle net 5.500 TL’ye çıkarılmasını memnuniyetle karşılıyoruz. MÜSİAD olarak, tek bir çalışanımızın bile alın terinin enflasyona ezdirilmemesi için, asgari ücrette ara bir artışın elzem olduğunu ifade etmiştik. Bu noktada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, iş dünyasının taleplerine kayıtsız kalmayan bütün ekonomi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Asgari ücrete sağlanan vergi muafiyetinin devam edecek olmasına ilave olarak işverene işçi başı 100 TL destek verilecek olması, işverenlerimizin üzerinden ciddi bir yükü kaldıracaktır. Reel sektör temsilcileri olarak, yeni asgari ücretin, hem çalışan hem de işveren kesimi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve ekonomimizin pozitif büyüme sürecine ciddi katkıları olacağına inanıyoruz.”
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet