Skip Navigation Links

54 yıl önce bir aylık Şeref Aylığıyla 1 tam altın alınıyordu!

Mehmet Güzelmansur, Muharip Gazilerin şeref aylığındaki ayrımın ortadan kaldırılması ve aylığın 6 bin liranın üstüne çıkarılması çağrısında bulundu.

54 yıl önce bir aylık Şeref Aylığıyla 1 tam altın alınıyordu!Web
TV

Gündem   A+a-

 TBMM'de konuşan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Muharip Gazilerin şeref aylığındaki ayrımın ortadan kaldırılması ve aylığın 6 bin liranın üstüne çıkarılması çağrısında bulundu.
 
 CHP'li Güzelmansur şöyle konuştu:
 
 Vatanımızın bekası için canlarını ortaya koyan muharip gazilerimize 1005 sayılı Kanun'la şeref aylığı ödeniyor. 1005 sayılı Kanun 1968 yılında çıktığında, tüm gazilerimize aynı miktarda ödeme yapılıyordu ve o zaman bir aylık şeref aylığıyla 1 tam altın alınıyordu. Yani bugünün 6 bin lirasına eşdeğer. On beş yıl önce, AKP, bir kanun çıkararak gazilerimiz arasında "sosyal güvencesi olan ve olmayan" diye bir ayrım yaptı. Bugün, sosyal güvencesi olmayanlara 4.253 lira, olanlara ise 1.607 lira maaş ödeniyor; her iki maaş miktarıyla da 1 tam altın alınamıyor. "Ekonomiyi uçurduk." diyorsunuz ama görülüyor ki elli dört yıl önce ekonomimiz sizin yönettiğiniz dönemden çok daha güçlüymüş.
 
Buradan iktidara sesleniyorum: Gazilerimize hak ettikleri değeri verin, ayrımı kaldırın, maaşlarını 6 binin üstüne çıkarın.
54 yıl önce bir aylık Şeref Aylığıyla 1 tam altın alınıyordu! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar