Skip Navigation Links

FUAT TOSYALI İLE ‘ÜRETİMİN GÜCÜ’ ARTTI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği “Türkiye’nin Gücü Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sahiplerini buldu.

FUAT TOSYALI İLE ‘ÜRETİMİN GÜCÜ’ ARTTIWeb
TV

Gündem   A+a-

 
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 50 yılı aşan üretim ve sanayicilik tecrübesi ile ‘Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde “Üretimin Gücü” ödülüne layık görüldü. Fuat Tosyalı, Üretimin Gücü ödülünü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Ali Özeken’in elinden aldı.
 
‘MİLYONLARCA VATANDAŞIMIZ SİZLERİN VESİLESİYLE İSTİHDAM ŞANSI BULUYOR’
MÜSİAD’ın 32. Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ödül alan kardeşlerimi özellikle tebrik ediyorum. Pek çok yerde üyelerinizin Türk malı damgalı ürünleri rafları süslüyor. Milyonlarca vatandaşımız sizlerin vesilesiyle istihdam şansı buluyor” diyerek, 9 ayrı kategoride Türkiye’nin gücüne güç katan sanayici ve işinsanlarını tebrik etti.
 
‘ALIN TERİNİN ÖDÜLE DÖNÜŞMÜŞ ŞEKLİ’
Tosyalı Holding’in 70 yıldır aynı vizyon ve inançla Türkiye’nin gelecek hedefleri doğrultusunda elini taşın altına koyduğu ve dünya devleriyle kurduğu büyük ortaklıklarla istihdama ve katma değere katkısı ile herkesi gururlandırdığı için ödüle layık görülen Fuat Tosyalı ise, MÜSİAD Ailesine teşekkür ederek, “Bu ödülü, 50 yıldır aralıksız çalıştığım iş arkadaşlarım, on binleri aşan çalışanlarımız, paydaşlarımız ve dünyanın her yerindeki iş ortaklarımızın alın terlerinin ödüle dönüşmüş şekli olarak kabul ediyorum” dedi.
 
‘ÜZERİMDE BENİM GÜNEŞ DOĞMADI’
Tosyalı Holding’in 1952 yılında babası merhum Hacı Şerif Tosyalı ile başlayan ve bugüne kadar gelinen süreci anlatan kısa bir video sunumunda Fuat Tosyalı şu önemli bilgileri verdi; “1968 yılında babama katıldım. O günden bu yana 50 yıllık bir iş hayatım var. Üzerimde benim güneş doğmadı. Her gün sabah ezanıyla kalkarım. Cumartesi, Pazar günleri de dahil olmak üzere çalışırım. Sadece ben değil, bütün ailem ve ekibim de çalışır. O günden bu güne aralıksız çalışmanın ve dünyadaki bütün gelişmeleri adım adım takip etmenin sonucunda biz buraya geldik. Birçok alanda da ilkleri biz ortaya koyduk. Düşündük, tasarladık, yaptık. Hamdolsun Allah’a, çok şükür bu noktaya geldik. Madenden uç ürüne kadar giden zincirin bütün halkalarına hakim olan bir üretim yelpazemiz var. Ve bunu da dünyadaki bütün coğrafyalarda yapıyoruz.
 
‘9 METREKAREDE BAŞLADIK, 9 MİLYON METREKAREYİ AŞTIK’
Bugün dünyanın en ince çeliğini üreten 3 şirketten biriyiz. Sadece geçen yıl 1 milyar dolar ihracat yapan bir şirket ortaya çıkardık. 9 metrekarede başladığımız imalatçılığımız bugün 9 milyon metrekareyi aştı. ‘Yaptığım işi en iyi şekilde yapayım, alıp verdiğim nefesin de hakkını vereyim’ diye uğraşıyorum. Çocuk yaşımdan beri atıldığım iş yaşantıma 50 yıldır aralıksız hiç durmadan devam ediyorum. Bugün bakıyorum, 15 bini aşan çalışanımız, iş ortaklarımız ve büyük Tosyalı Ailesi olarak ülkemize aralıksız hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FUAT TOSYALI İLE ‘ÜRETİMİN GÜCÜ’ ARTTI videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar