Skip Navigation Links

MİT ‘Rojvan Van’ kod adlı Mehmet Aydın’ı Etkisiz Hale Getirdi

MİT, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG’NİN SÖZDE EYALET SORUMLUSUNU SURİYE’DE ETKİSİZ HALE GETİRDİ

MİT ‘Rojvan Van’ kod adlı Mehmet Aydın’ı Etkisiz Hale Getirdi

Gündem   A+a-

 Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG’nin sözde Amude-Derbesiye Eyalet Sorumlusu ‘Rojvan Van’ kod adlı Mehmet Aydın’ı Suriye/Derbesiye’de etkisiz hale getirdi.
 
Edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK/YPG’de sözde sorumlu kadrosunda yer alan terörist Mehmet Aydın, eylem ve faaliyetleri nedeniyle MİT’in hedef listesindeydi. MİT, yerel istihbarat sonucu elde ettiği anlık bilgiler sonrası Suriye/Derbesiye’de operasyon için düğmeye bastı. “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan aranan terörist Aydın, nokta atışı ile etkisiz hale getirildi.
 
Edinilen bilgiye göre terörist Mehmet Aydın, 2005’te İran/Kelareş kırsalından örgüte katıldı. Bir dönem Tunceli kırsalında, 2010-2013 yıllarında Hatay/Amanos kırsalında, 2013’de Kobani’de sözde Alay Sorumlusu olarak görev aldı. 2015’de Afrin’de sözde Cephe Sorumlusu olarak faaliyet gösterdi. 2018 yılında Rüstem Akademisi’nde aldığı sözde liderlik eğitimi sonrası ise sözde Eyalet Sorumluluğu’na getirildi. Terörist Aydın’ın ayrıca, 2013’te Hatay/Amanos’ta faaliyet gösterdiği dönemde Dörtyol/Akelma Yaylası’nda köylülerin alıkonularak ölümle tehdit edildikleri eylemde de görev aldığı öğrenildi.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar