Skip Navigation Links

Suriyeliler Hatay’ın Ortasına Bırakılmış Bombadır!

Şefik Çirkin söyleyeceklerinden yine sakınmadı ve bağıra bağıra Hatay’ı bekleyen Suriyeli tehlikesini seslendirdi.

Suriyeliler Hatay’ın Ortasına Bırakılmış Bombadır!

Gündem   A+a-

 İYİ Parti Hatay İl Başkanı deneyimli siyasetçi Şefik Çirkin söyleyeceklerinden yine sakınmadı ve bağıra bağıra Hatay’ı bekleyen Suriyeli tehlikesini seslendirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Geri göndermeyeceğiz’ söylemi üzerinden değerlendirmelerde bulunan Şefik Çirkin, Suriyelileri pimi çekilmiş bombaya benzetti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Göndermeyeceksin de vatandaş mı yapacaksın?
Seçimlerde oy mu kullandıracaksınız?” Diye soran Başkan Çirkin, “Hatay diğer illere benzemez. Burası çok hassas bir bölge ve hassas bir il. Türkiye’nin neresine Suriyeli alırsan al ancak Hatay’da bir tek Suriyeli dahi olmamalıdır” dedi.
HATAY’DAKİ SURİYELİLER YABANCILARIN KONTROLÜNDE
Diğer iller de bulunan Suriyeliler gibi Hatay’da bulunan Suriyelilerinde yabancıların kontrolünde olduğunu öne süren Çirkin, 2039 yılında olacağı sık gündem maddesi yapılan referanduma dikkat çekti ve şöyle devam etti: “100 defadır söylüyoruz, 100 yıl dolduktan sonra yeniden referandum hikâyesi var. Milletler ve devletler hukuku açısından Türkiye için konu kapanmıştır ama siz zayıfladığınızda millet, devlet hukukunu kim dinler? Suriye BM üyesi ülke değil miydi, nasıl parça parça ettiler. Türkiye’nin başına bela sarmak isterlerse kim engelleyebilir? Siz farkında bile olmadan büyük devletler 15 gün içinde bela açarlar. Birileri çıkar ve meseleyi bir kere daha gündeme getirir. Sonra bilemediğiniz bir uçuruma doğru sürüklenirsiniz. Resmi rakamlara göre bile olsa Hatay’da 450 bin Suriyeli var. Üstelik hiçbiri sizin kontrolünüzde değil. Suriyeliler olmasaydı isterlerse 10 tane referandum yapsınlar korkumuz yoktu. Ancak bugün için durum çok farklı. 450-500 bin Suriyeli var ve bunlar sizce ne tarafa oy kullanır? Dedi.
EMEVİ DE NAMAZ KILMA RÜYASINDAN UYANIN!
Gazetemiz Yazarı Ali Yolcu’nun sorularını yanıtlayan Şefik Çirkin, millet ittifakı iktidarında ilk işlerinin Hatay’da ki Suriyelileri ülkelerine göndermek olacağını söyledi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar