Skip Navigation Links

HATAY’IN GÜZELLİKLERİ BU KEZ ANKARA’DA

Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri kapılarını açtı.

HATAY’IN GÜZELLİKLERİ BU KEZ ANKARA’DA

Gündem   A+a-

 Hatay’ın turizm potansiyelinin, tarihi ve kültürel değerlerinin ve UNESCO tescilli gastronomisinin tanıtıldığı Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri kapılarını açtı.
 
“Barış, hoşgörü ve kardeşlik” temasıyla Başkent Ankara'da düzenlenen etkinlikte Hatay’ın birbirinden güzel yemekleri ve binlerce yıllık kültürü 4 gün boyunca sürecek muhteşem bir organizasyonla tanıtılıyor.
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi bu önemli organizasyonda şehrin sahip olduğu kültürel, tarihi ve gastronomik değerleri tanıtmak için fuardaki yerini aldı.
 
HBB'nin açtığı stant Ankaralılardan ve misafirlerden büyük ilgi gördü. Fuarın ilk gününde HBB'nin standını Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ankara Valisi Vasip Şahin, milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe belediye başkanları, STK, oda ve dernek temsilcisi ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.
 
BAŞKENTTEN HATAY’A YOĞUN İLGİ
 
Gazella Gazella Korosu'nun konseriyle başlayan açılışta, Hatay mutfağının yöresel lezzetleri gastronomi şovlarıyla tanıtılırken çok sayıda vatandaşa da künefe ikram edildi.
 
Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Hatay Turizm ve Gastronomi Günleri, künefeden çökeleğe, kağıt kebabından tuzlu yoğurda kadar coğrafi işaretli 10 ürünün tanıtımı ile 29 Mart'a kadar devam edecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar