Skip Navigation Links

Payas’ı şiirlerle, öykülerle, fotoğraflarla anlatın… Ödülleri kazanın…

Payas Belediyesi ilçe oluşunun 10. yılı nedeniyle ödüllü fotoğraf, şiir ve öykü yarışması düzenliyor.

 Payas’ı şiirlerle, öykülerle, fotoğraflarla anlatın… Ödülleri kazanın…

Payas   A+a-

 
Türkiye’nin her yerinden başvuruların kabul edildiği yarışmalar için, son başvuru tarihi ise 30 Ağustos 2022.
2012 yılında ilçe belediye statüsü kazanan Payas Belediyesi, ilçe oluşunun 10. Yılında bir dizi yarışmaya ev sahipliği yapacak. Payas’ı şiirlerle, öykülerle, fotoğraflarla anlatmak isteyen herkesin başvurabileceği ödüllü ulusal fotoğraf, şiir, öykü yarışmalarında son başvuru tarihi ise 30 Ağustos 2022 Salı günü olarak belirlendi. Yarışmalarda derece yapanlara ödülleri 12 Kasım 2022’ de tarihi Sokollu Mehmet Paşa Külliyesinde düzenlenecek törenle verilecek.
 
“4 Mevsim Payas” Fotoğraf Yarışması
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliği ile düzenlenecek “Payas’ta Dört Mevsim” konulu ulusal fotoğraf yarışmasında Payas’ın doğal güzellikleri, tarihi mekânları, turistik, sosyal ve kültürel öğelerinin vurgulanacağı kapsayıcı fotoğraflar yarışacak.
Yarışmada birinci olana altın madalya ve 9 bin lira para ödülü, ikinciye gümüş madalya ve 6 Bin lira para ödülü, üçüncüye ise bronz madalya ve 3 bin lira para ödülü verilecek. Başvurular arasından ayrıca 3 kişiye de mansiyon ödülü verilecek.
 
“Dünden Bugüne Payas” şiir yarışması
Tarihi Payas’ı şiir’le anlatmak isteyenlerin başvuracağı kategorinin konusu “Dünden Bugüne Payas” olarak belirlendi. Yarışmada birinci olana 10 bin lira, ikinci olana 7 Bin lira, üçüncü olana ise 4 bin lira ödül verilecek. Başvurular arasından ayrıca 3 kişiye de mansiyon ödülü verilecek.
 
“Dünden Bugüne Payas” Öykü Yarışması
Tarihi ve doğal güzellikleri içinde Payas’ı tanımak, tanıtmak; folklorik zenginlik, taşıdığı kültürel ögeler ve tarih içinde Payas’ı edebiyat aracılığı ile yeniden yorumlamak isteyenlerin başvuracağı yarışmada birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin lira, üçüncüye 4 bin lira ödül verilecek.
 
Payas 12 Kasım 2012’de ilçe oldu
12 Kasım 2012’ de zorlu bir mücadelenin ardından ilçe olduklarını hatırlatan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “Kısıtlı imkanlar ile birçok belediyenin hatta büyükşehir belediyelerinin yapamadıkları hizmetleri yaptık, bu hizmetlerin gurunu, sevincini, heyecanını yaşadık ancak ilçe olduğumuzu öğrendiğimiz anın duygusunu hiçbir hizmet yaşatmadı.” Dedi.
Altan: “Tüm Türkiye’den Katılım Bekliyoruz”
Başkan Bekir Altan, “Bizler için önemi büyük olan Payas İlçesinin 10. yılını birlikte Payas’ı anlatarak kutlayalım istedim. Başvuruları başlayan üç kategoriden oluşan ulusal yarışmalarımıza tüm Türkiye’den katılım bekliyoruz. Payas’ı şiirlerle, öykülerle, fotoğraflarla anlatalım 12 Kasım 2022’ de Sokollu Mehmet Paşa Külliyemizde birlikte kutlayalım. “ ifadelerini kullandı.
 
Yarışmalara başvurular belediyenin www.payas.bel.tr internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar