Skip Navigation Links
Volkswagen

Ulu Önder Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Anıldı

Ulu Önder Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Anıldı

Ulu Önder Atatürk Vefatının 83. Yıl Dönümünde Anıldı

Belen   A+a-

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ölümünün 83.yıldönümü münasebeti ile hazırlanan Anma Programı saat 09:00’da Belen Atatürk Parkında; Belen Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Belediye Başkanı İbrahim GÜL,  Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri, Okul Müdürleri, vatandaşlar ile bir grup öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Anma Programı, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrakların yarıya indirilmesi ile Anıt alanındaki program tamamlandı. 
Akabinde Belen Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk’ü Anma Programı’na saat 09.30’da Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı. Yavuz Sultan Selim Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Alev SARIBAL’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, Atatürk konulu sinevizyon gösterisi, “Atatürk İçin” şiiri, oratoryo, “10 Kasım” adlı şiir, Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve koro ile devam eden program günün anlam ve önemine binaen ilçe genelinde okullararası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
Zubizu-Wolkswagen 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar