Skip Navigation Links

Savcı Beraat İstedi !

Arsuz'da 5 ile 6 yaşlarındaki iki torununa sistematik cinsel tacizden ceza alan ve cezası bozulan failin yargılandığı duruşmada savcı beraat istedi.

Savcı Beraat İstedi !Web
TV

Arsuz   A+a-

 Arsuz'da 5 ile 6 yaşlarındaki iki torununa sistematik cinsel tacizden ceza alan ve cezası bozulan failin yargılandığı duruşmada savcı beraat istedi.
Savcı Beraat İstedi !
 
Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşayan C.Ö.’nün, 14 ve 15 yaşlarındaki iki torunlarını 5 ila 6 yaşlarındayken "cinsel istismar" da bulunma suçundan İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz yargılanan C.Ö., 17 Ocak 2020'de görülen karar duruşmasında “çocuğun yakını tarafından nitelikli cinsel istismarı” suçundan her iki çocuk için ayrı ayrı toplam 23 yıl hapis cezası verilerek, tutuklandı.
 
İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen karara karşı C.Ö.’nün avukatı tarafından Adana Bölge Adliyesi Mahkemesi 12'nci Ceza Dairesi'ne yapılan istinaf başvurusu reddedilerek, ceza onaylandı. Sanığın avukatı Yargıtay'a başvurdu. Dosyayı karar bağlayan Yargıtay, sanık ile çocukların annesi arasında husumet olduğunu iddia ederek, sanığa iftira atıldığına hükmedip, verilen cezayı kız çocuğu yönünden bozup, sanığın yeniden yargılanmasını istedi. Sanığın tahliyesine karar veren Yargıtay, davanın yeniden görülmesi için dosyayı İskenderun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.
 
BERAAT TALEBİ
 
Davanın 3'üncü duruşmasına İskenderun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tutuksuz sanık C.Ö. ve avukatı, çocuğun ailesi ve avukatları hazır bulundu. İskenderun Kadın Platformu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) İskenderun Şubesi de duruşmaya katılım sağladı. Önceki celsede sanığa dair beraat mütalaası sunan savcılık, Adana Bölge Adliye Mahkemesi’nin erkek çocuğa dair verdiği bozma kararına karşı mütalaa verdi. Mütalaada sanığın beraatine karar verilmesi istenildi. Davayı takip eden Avukat Necati Yıldız mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talep etti.
 
Mahkeme heyeti, avukatların mütalaaya karşı beyan vermek için celseyi 25 Ekim'e erteledi. İHD İskenderun Şubesi Eş Başkanı Ayten Kılınç adliye önünde kısa bir açıklama yaparak, davanın takipçisi olacaklarını belirtti.
 
Savcı Beraat İstedi ! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
Enerjisa Hatay
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar