Skip Navigation Links

Cumhur İttifakı Hatay'a Yapılan Hizmetlere Destek Oluyor

BAŞKAN YAVUZ; “CUMHUR İTTİFAKI OLARAK HATAY'A YAPILACAK HİZMETLERİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Cumhur İttifakı Hatay'a Yapılan Hizmetlere Destek Oluyor

Gündem   A+a-

 BAŞKAN YAVUZ; “CUMHUR İTTİFAKI OLARAK HATAY"A YAPILACAK HİZMETLERİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDİYORUZ”
 
Kırıkhan Belediye Başkanı ve Ak Parti gurup Başkan Vekili Ayhan Yavuz, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısında Cumhur ittifakı olarak Büyükşehir Belediyesinin talep ettiği 169 Milyon Tl.’Lik desteğin 200 Milyon Tl.’Ye çıkartılması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
Başkan YAVUZ değerlendirmesinde; “Değerli Hatay ve Kırıkhan’lı hemşerilerim. Cumhur ittifakı olarak, Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantılarında Hatay’a yapılacak olan hizmetlerin önünü açmak için dün olduğu gibi bugün de desteğimizi verdik, Hatay için bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz.
 
Cumhur ittifakı olarak, bütün Hatay’lı hemşerilerimizin gördüğü ve yaşayarak şahit olduğu gibi söz konusu Hatay’a hizmet olunca hiçbir zaman hizmet engelleyici olmadık ve tam tersi Hatay’a yapılacak hizmetlerin önünü açtık.
 
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisimizin 2021 yılı Haziran ayı olağan toplantısında; “Hatay Büyükşehir Belediyesinin ve Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın, Hatay’ın 15 ilçesine yapılan asfalt yollar için ve Antakya ilçemizde yapılacak olan ayakkabıcılar sitesi için 169 milyon Tl. Borçlanma yetki talebini Cumhur ittifakı olarak arttırım yaparak 200 Milyon Tl’.Ye çıkarttık. Hatay’ımıza hayırlı olsun.
 
Cumhur ittifakı olarak Büyükşehir Belediye Meclisimizin Haziran ayı toplantısı sonrasında basın açıklaması ile de Hatay kamuoyu ile de paylaştık.
 
Bütün Hatay’lı hemşerilerimizin de bildiği üzere Hatay Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra Cumhur ittifakı olarak Hatay’a yapılacak olan hizmetlerin önünü açmak için HATSU için 140 milyon AB projesi ile hibe desteği başta olmak üzere yine ciddi rakamlarda ki hibe projelerine destek verdik. Ve yine diğer borçlanma yetki taleplerine de Hatay’a hizmette olumlu taleplerini de her daim destekledik.
 
Hatay’a hizmet noktasında bu güzel projelerde emeği geçen Cumhur ittifakının değerli il Başkanları Sayın Âdem Yeşildal ve Sayın Murat Adal’a, Belediye Başkanlarımıza, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerimize ve değerli bürokratlarımıza Hatay halkımız ve şahsım adına teşekkür ederim.” Dedi.

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar