Skip Navigation Links

Güneypark Hastanesi'nde, Avukat ve İcra Müdürüne Saldırı

Samandağ ilçesinde özel bir hastanede icra memuru ve avukata saldırı yapıldığı belirtildi.

 Güneypark Hastanesi'nde, Avukat ve İcra Müdürüne Saldırı

Gündem   A+a-

 
Samandağ ilçesinde özel bir hastanede icra memuru ve avukata saldırı yapıldığı belirtildi.
Gazetemize verilen bilgiye göre:”Bugün saat 15:30 sularında, Güneypark Hastanesi’nde haciz işlemleri yapmak için bulunan Hatay Barosuna kayıtlı Av. Sercan Gezer ile Samandağ İcra Müdürü Ali Duman saldırıya uğradılar.
Avukat Gezer ile ve İcra Müdürü Duman darp raporu aldıktan sonra suç duyurusunda bulundular.
Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 
Yaklaşık 40 avukat ifadeye katılarak meslektaşlarını yalnız bırakmadılar.
Samandağ İlçe Emniyet’ine gelen Hatay Barosu Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın açıklamada bulundu.
 
Baro Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın açıklamasında:”Meslektaşımız Sercan Gezeri’n ve icra müdürümüz Ali Duman beye yapılan bu çirkin saldırı sebebiyle buradayız.
Biz hep söylüyoruz söylemeye de devam edeceğiz söylemekten dilimizde tüy bitti vatandaşın ödenmeyen borcunun sebebi avukat değildir.
Boşanmasının sebebi avukat değildir. İşsizliğinin sebebi avukat değildir. Avukat vatandaşın yanında ve sözcüsüdür, vekilidir.
Dolayısıyla artık bunlar son olsun istiyoruz! Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve takipçisi olacağız en ağır şekilde cezalandırılması hususunda Hatay barosu olarak konunun takipçisiyiz.
Avukat arkadaşlarımızla beraber bundan böyle bu tür saldırıların karşısında hukuki olarak en sert şekilde cevap vereceğiz ve artık yeter diyoruz.İfadelerini kullandı.
 
Hatay barosuna bağlı Avukat İbrahim Ersöz de yaptığı açıklamada:”Mesleğimizi ve meslektaşlarımızı korumaya and içtik bundan sonra da korumaya devam edeceğiz.
Böyle bir olayın yaşanması bizi üzmüştür bu tip olayların yaşanmaması açısından hepimize görev düşer hem vatandaş olarak hem baro olarak hem güvenlik görevlileri olarak bu tip şeylerde herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesi lazım! Ancak biz bu tür olayların yaşanmaması açısından elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yaşandıktan sonra da avukatlarımızın yanında dimdik durmaya devam edeceğiz.”dedi.

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar