Skip Navigation Links

İskenderun’un İl Olması Türkiye İçin de Kazanım Olur

İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım: İskenderun’un İl Olması Türkiye İçin de Kazanım Olur

İskenderun’un İl Olması Türkiye İçin de Kazanım Olur Web
TV

Gündem   A+a-

 İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri İsmail Bıkmaz, İbrahim Kaynar, Leyla Eren ve Serdar Tümkaya, İskenderun Körfezi ilçelerinin İl statüsüne kavuşması için devam eden çalışmalara yaptıkları açıklamayla destek verdiler.
İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım yaptığı açıklamada, İskenderun Körfez ilçelerinin nüfus ve ekonomik büyüklük olarak 32 ilden daha büyük olduğunu hatırlatarak, İskenderun’un il olmasının çok önemli olduğunu söyledi.
İSMO Başkanı Merih Hasan Yıldırım yaptığı açıklamada şöyle dedi;
“Hepimiz bu memleketin içinde yaşayan insanlar olarak İskenderun'umuzun il olmasını hepimiz canı gönülden istiyoruz.
Yaşadığımız bu ilçemiz Türkiye'de ki 32 ilden daha kalabalık daha ekonomisi gelişmiş bir yer olmasına rağmen il olmasını çoktan haketmiş olmasına rağmen bir türlü il olmayan ilçemizin birer ferdi olarak il olmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. Böyle bir şeyde tüm Türkiye'nin kazanım elde edeceğini düşünüyorum.
Temenni ve umutlarımız hep il olma konusunda inşallah olacağız. İskenderun il olduğu takdirde Belen'den başlayarak Arsuz, Payas, Dörtyol, Erzin bu ilin ilçeleri konumunda birlik beraberlik anlamında bu uygulamadan istifade edeceklerdir. Bugün Erzin'den Antakya'ya gidiş 90-100 km bir yolu beraberinde getirmektedir. İskenderun il olması durumunda bu yolun yarı yarıya düşeceği için çok büyük bir istifade elde edeceklerdir.
 
 
 
 
 
 
İskenderun’un İl Olması Türkiye İçin de Kazanım Olur  videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
gubretas
son gelişmeler
öne çıkanlar