Skip Navigation Links

Kayıp ve Kaçaklara Karşı Mücadele Sürüyor

HATSU, içme suyu şebekelerinde oluşan arızalardan kaynaklı su kaybını önlemek için il genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kayıp ve Kaçaklara Karşı Mücadele Sürüyor

Yerel   A+a-

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu şebekelerinde oluşan arızalardan kaynaklı su kaybını önlemek için il genelinde çalışmalarını sürdürüyor.
 
Bir damla suyun bile büyük önemi olduğu bu süreçte şebekelerde yaşanan arızaları ivedi şekilde onararak su kaybını önlemek için yenileme ve arıza onarım çalışmalarını sürdüren HATSU, Kırıkhan ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde arızadan dolayı su kaybı tespit edilen 500’lük şebekeye acil müdahalede bulunarak su kaybını önledi ve kayıpsız şekilde su iletimini sağladı.
 
Yeraltı sızıntı tespit araçları dinleme çalışmalarının yapıldığını ve vatandaşlardan ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilen altyapı sorunlarının koordineli bir şekilde gerekli ilgili birimlere iletildiğini belirten Genel Müdürlük, su kayıplarının önlenmesi adına her geçen gün müdahale sürecinin hızlandırıldığını vurguladı.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
Enerjisa Hatay
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar