Skip Navigation Links

Başkan Yavuz Kış Mevsiminde Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Başkanı Ayhan Yavuz soğuk, yağmurlu Kış mevsimine ve hafta sonu olmasına rağmen sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Başkan Yavuz Kış Mevsiminde Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkmaya Devam Ediyor

Kırıkhan   A+a-

 Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz soğuk, yağmurlu Kış mevsimine ve hafta sonu olmasına rağmen sokak hayvanlarına sahip çıkmaya devam ediyor.
2014 Yılında göreve geldiğinde ilk hizmetlerinden biri Hayvan barınağı yapmak olan Başkan Yavuz, özellikle pandemi sürecinde de bir an olsun sokak hayvanlarını biran olsun unutmamıştır. Başkan Yavuz bu bağlamda sokak hayvanları için özel ekip oluşturup, ilçede bulunan ve sokak hayvanlarının uğrak noktalarına özel yemek kapları konmasını sağlamış ve günlük rutin olarak yemek kaplarına hayvan mamaları konmuştur.
Hafta sonu itibariyle bizzat kendisi başta olmak kaydıyla birim müdürleri ve belediye personelleri ile sokak hayvanlarının uğrak noktalarında bulunan kaplara hayvan mamalarını veren Başkan Yavuz burada yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“ Her kim aç bir hayvanı beslerse, aynı zamanda ruhunu besler ve İnsan ruhunun bir parçası hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz.
Bu anlayışla doğal yaşamımızın vazgeçilmez unsurları olan sokak hayvanlarımıza soğuk kış mevsiminde de sahip çıkarak aç bırakmayıp yemek kaplarına yemlerini koyduk.
Dünya ve Ülke olarak Korona virüs illeti ile amansız mücadele ederken doğal yaşamımızın vazgeçilmesi olan sokak hayvanlarımızı sahipsiz bırakmak hiçbir anlayışa ve vicdana sığmazdı. Bu vesile ile maalesef ki bazı illerde sokak hayvanlarımıza karşı yapılan saldırıları ve cinayetleri en şiddetli bir şekilde kınıyorum.
Bizler bütün vicdanımızla birlikte sokak hayvanlarımızı zorlu kış mevsimine rağmen daha önceden olduğu gibi bugün ve bugünden sonrada rutin olarak koruyup onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz.” Dedi.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar