Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Hatay’da Yoğun Bakım Kapasitesi Arttırılacak

Milletvekili Şanverdi Sağlık Bakanı İle Görüştü.

 Hatay’da Yoğun Bakım Kapasitesi Arttırılacak

Sağlık   A+a-

 Hatay’da Yoğun Bakım Kapasitesi Arttırılacak
 
Milletvekili Şanverdi Sağlık Bakanı İle Görüştü.
 
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin ŞANVERDİ son günlerde Hatay’da Covid-19 vaka sayısının artması üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA bu görüşmede sağlık hizmetinin sekteye uğramaması için İl Sağlık Müdürü ile koordineli olarak her türlü tedbiri aldıklarını ve Hatay’ın durumunu yakından takip ettiklerini belirtti. Bu tedbirler kapsamında personel bakımından sıkıntı yaşanmaması için ilave doktor ve sağlık personelini görevlendirildiğini, filyasyon ekibinin arttırıldığını, yoğun bakım kapasitesinin arttırılacağını, daha fazla test yapmak ve filyasyonu hızlandırmak için Kırıkhan veya Reyhanlıya ilave laboratuvar kurulacağını belirtti.
 
Sağlık Bakanı KOCA, alınan tüm bu tedbirlere rağmen aslında alınacak en büyük tedbirin vatandaşların virüse karşı alacakları tedbirler olacağını belirtti. Aksi takdirde Hatay’da durumun daha da kritik hale geleceğini dile getirdi.
 
Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi bu görüşmenin ardından tüm Hataylı hemşehrilerine önümüzdeki iki haftanın kritik olduğunu belirtti ve hemşehrilerini bu iki haftada zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya, aile ve komşu ziyaretleri yapmamaya; toplu olarak kapalı ortamda bulunmamaya; Maske, Mesafe ve Temizlik kuralına uymaya davet etti.
 
Milletvekili ŞANVERDİ, sevdiklerimiz bu hastalığa yakalandıklarında ne yapacağımızı bilemiyor, sevdiklerimizin iyileşmesi için varımızı yoğumuzu ortaya koyuyoruz; bazen de tüm bu çabalara rağmen bu hastalığa karşı çaresiz kalıyoruz. Oysa hastalık anında verdiğimiz bu mücadeleyi hastalığa yakanlanmadan önce verirsek virüsü yeneriz. Bu illeti yenebilmek için Hatay olarak gayret göstermemiz gerektiğini dile getirirken bu hastalığa yakalananlara da acil şifalar dilediğini belirtti.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bastug ailesi
bastug ailesi
son gelişmeler
öne çıkanlar