Skip Navigation Links

Maden Arama Sahaları Arsuz Coğrafyasına Zarar Verecek!

Maden Arama Sahaları Arsuz Coğrafyasına Zarar Verecek!

Maden Arama Sahaları Arsuz Coğrafyasına Zarar Verecek!

Arsuz   A+a-

 ‘’Maden Arama Sahası ilanlarına ‘’ tepki olarak yapılan basın açıklamaları ve eylemlerle birlikte Arsuz ilçesinde farkındalığı artırmak amacıyla Belediye Meclis Üyesi Harita Teknikeri Mustafa Gökpınar tarafından meclis üyelerine sunum yapıldı.
Arsuz ilçesinde Haymaseki, Avcılarsuyu, Tülek, Konacık, Tatarlı ve Işıklı mahallelerini kapsayan maden arama sahası ilanına ilişkin ayrıntıları paylaşan Arsuz Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi ve Harita Teknikeri Mustafa Gökpınar şöyle konuştu:
MAPEG tarafından Hatay’da 9, Arsuz’da 2 sahada Haymaseki, Avcılarsuyu, Tülek, Konacık, Tatarlı ve Işıklı mahalleleri yerleşim alanlarını da kapsayan maden arama sahaları ile ilgili Arsuz Belediye Meclisimizde sunum gerçekleştirdim.
Doğamızı katledecek maden sahalarına karşı siyaset üstü bir görev üstlenip tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza yürütmeyi durdurma ve ardından iptali için görev üstlenmeleri konusunda ricada bulundum. Bu vesile ile tüm milletvekillerimize, hükümet yetkililerine, STK’lara, yöneticilere ve duyarlı tüm halkımıza konunun takipçisi olmalarını ve gereken karşı duruşu sergilemelerini rica ediyorum. Arsuz hepimizin Doğamıza Dokunmayın.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar