Skip Navigation Links
Gumus-Suv

İSTE’den Tanıtım Atağı!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tanıtım çalışmalarına ağırlık verdi.

İSTE’den Tanıtım Atağı!

Eğitim   A+a-

 YKS sonuçların açıklanmasının ardından Üniversite tercihi yapmaya hazırlanan gençlere kolaylık sunmak ve üniversite tanıtımına katkı sağlamak amacıyla İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tanıtım çalışmalarına ağırlık verdi. Yapılan tanıtım çalışmaları adaylar tarafından da beğeniyle karşılandı.

AKADEMİSYENLERDEN ONLİNE YAYIN

İSTE bünyesindeki tüm fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve konservatuvar bölümü akademisyenleri kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar gerçekleştirerek adayların sorularını birebir yanıtlarken, bölümlerle ilgili de ilk ağızdan bilgiler veriyorlar.

164 ÜLKEDEN ZİYARETÇİ KATILDI

Yaşanan pandemi süreci nedeniyle bu yıl eğitim fuarlarının neredeyse tamamına yakını çevrim içi fuar şeklinde gerçekleşirken, İSTE, 4 çevrimiçi fuarda yerini almayı başardı. Yükseköğrenim Kurumu (YÖK) Başkanlığınca organize edilen ve Türkiye yükseköğretim sistemi hakkında uluslararası öğrencileri bilgilendirmek için 20-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen “Study in Turkey" fuarına 164 ülkeden ziyaretçi katılım sağlarken, İSTE standı da fuarda ilgi gören üniversiteler arasında.

4 ONLİNE FUARA KATILIM SAĞLANDI

Türkiye’den öğrenciler için yine YÖK Başkanlığınca gerçekleştirilen bir başka çevrimiçi fuar 04-07 Ağustos tarihlerini kapsıyor. + Tercih bünyesinde düzenlenen ve 27 Temmuz - 14 Temmuz tarihlerini kapsayan fuarın yanı sıra Eket fuarcılık tarafından organize edilen çevrim içi fuar ise 28 Temmuz - 9 Ağustos tarihleri arasında kapılarını üniversite adaylarını açıyor. Adaylar burada İSTE hakkında merak ettikleri sorulara yanıt buluyorlar.

TANITIM MASASI KURULDU

Üniversite kampüsünü yerinde görmek, öğrencilere sunulan İSTE imkânları hakkında akademisyenlerden yüz yüze bilgi almak ve onlarla görüş alışverişinde bulunmak isteyen adaylar ve aileleri için de İSTE Kütüphane’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca bir tanıtım masası oluşturuldu. Adaylar burada yapılan görüşmelerin ardından İSTE’dikleri bölüm hakkında daha detaylı bilgi alarak eğitim görecekleri alanı yerinde görmek isterlerse, ilgili bölümüm akademisyenlerine yönlendiriliyor.
 
 
 
 
 

30 SANİYELİK ANLAMLI AÇIKLAMA

YKS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından sosyal medyada 30 saniyelik bir video paylaşımında bulunan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “YKS sonuçları açıklandı. Şimdi ‘tercih’ zamanı. Neden İSTE’mek gerektiğini sizler için 30 saniyede özetlemeye çalıştım. Haydi İSTE!” notunu düşerek yayınladığı video paylaşımında şu görüşlere yer verdi:

TEKNOVERSİTE VİZYONUNU YAŞAYIN

“İSTE olarak biz örgün ve uzaktan öğretimde öğrenci memnuniyetini sağlayan, entegratörleriyle iş dünyasıyla bütünleşen, inovasyon ve girişimciliği tam anlamıyla gerçekleştiren, teknologlar yetiştiren özgün bir ekosistem sunuyoruz. Teknoversite adını verdiğimiz bu vizyonu bizimle paylaşmak isteyen, kendini arayan ve kendini bulmak isteyen; düşünmek, geliştirmek ve üretmek isteyen herkesi ama herkesi birlikte başarmak için İSTE’ye bekliyoruz.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar