Skip Navigation Links

Musa Ağacı'na ziyaretçi akını

Hz. Musa'nın asasının Ab-ı Hayat (ölümsüzlük suyu) sayesinde filizlenip kök salması sayesinde büyüdüğüne inanılıyor.

 Musa Ağacı'na ziyaretçi akını

Hatay   A+a-

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, Hz. Musa'nın toprağa diktiği asasının ölümsüzlük suyu sayesinde yeşermesiyle büyüdüğüne ve 3 bin yıllık geçmişinin olduğuna inanılan Musa Ağacı, korona yasağının kalkmasıyla adeta ziyaretçi akınına uğradı.
Korona yasaklarının kalkmasıyla vatandaşlar, doğal güzelliği ve heybetiyle dikkat çeken Musa Ağacı'nı görmek için Samandağ'a akın etti.
Musa Ağacını ziyaret eden Salim Dablan, "Dışarı çıkamıyorduk. Bunun yanında korona virüs dönemi geçtiğini biliyoruz. Şu an için ufak tefek endişeler olsa bile yaz geldi. Herkes dışarıda. Dolaysıyla iyi bir ortam var, mutluyuz" dedi.
Halk arasındaki rivayete göre Hz. Hızır ile Hz. Musa, Samandağ'da buluştuktan sonra Hıdırbey köyü yakınında bulunan Musa Dağı'na doğru birlikte yola çıkar. Şu an Musa Ağacı olarak bilinen yere geldiklerinde Hz. Musa'nın susadığı ve oraya bastonunu bırakarak, dereden su içtiği anlatılır. Su içmelerinin ardından yola devam eden Hz. Musa, asasını unuttuğunu fark eder. Hz. Musa'nın bunun üzerine geri döndüğü ve burada asasının bugün Musa Ağacı dedikleri ağaca dönüştüğünü gördüğü rivayet edilir.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar