Skip Navigation Links

Çevreye Önem Veriyoruz

Yeşilin ve doğanın korunmasına önem gösteren İskenderun Belediyesi ilçe genelinde budama ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

Çevreye Önem Veriyoruz

İskenderun   A+a-

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, park bahçe müdürlüğüne bağlı ekiplerinin kent genelinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
İskenderun Belediyesi park bahçe müdürlüğüne bağlı ekipler Karayılan, Gürsel, sahil, parklar, Bekbele, Modern evler, Şahin tepesi, İsmet İnönü mahallesinde yeşil alanlarda bakım, çiçeklendirme, sulama, yabani ot temizliği ve ağaç budama çalışmaları gerçekleştirdi.
Çevreye Önem Veriyoruz
Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından mevsimlik budama ve bakım çalışmaları belirlenen program dâhilinde ilçenin farklı noktalarında devam ediyor. Ekipler farklı noktalarda ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve sağlıklı yaşamalarını sağlamak amacıyla budama ve bakımları büyük bir özen içerisinde yerine getiriyor “dedi.
Başkan Fatih Tosyalı,” Kentin farklı mahallelerinde parkların yanı sıra yol kenarında, orta refüjlerde ve kavşaklarda ağaçların ve bunun yanında kuruyan ve tehlike yaratabilecek ağaçların mevsimlik budamaları yapılıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz periyodik olarak yapılması gereken budama işlemlerinin en uygun bir şekilde yapıyor” diye konuştu.
Belediyeden yapılan açıklamada, çalışmaların farklı ekipler halinde ilçe genelinde devam edeceğini belirtilirken budama işlemleri ile mevsimlik bakımların yanında uzayan ağaç dallarının elektrik ve diğer hatların tellerine girmesi ile oluşabilecek olumsuzluklarda önlenmiş oluyor.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar