Skip Navigation Links

Radyo Mega’da Engelliler Haftası Kutlandı

Arsuz Özel İnsanlar Derneği Başkanı Tuğba Kara, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Panorama’ söyleşi programının canlı yayın konuğu oldu.

Radyo Mega’da Engelliler Haftası Kutlandı

Arsuz   A+a-

 Arsuz Özel İnsanlar Derneği Başkanı Tuğba Kara, Mega Radyo’da yayınlanan, ‘Panorama’ söyleşi programının canlı yayın konuğu oldu. ÖZİ-DER Başkanı Tuğba Kara, hem dernek faaliyetlerini ve hem de Engelliler Haftası’nda yaptıkları çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.
Deneyimli gazeteci, usta radyocu Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Panorama’ programında Dünya Engelliler Haftası’na özel radyo programı gerçekleştirildi. Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası münasebetiyle Engelli bireylerin toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlar hakkında farkındalık vurgulandı. Mega Radyo’da bu güne özel canlı yayın ile ‘Engelli dostların Haftası’ kutlanırken, engellilerin var olduğu ve onların asla unutulmaması gerektiği belirtildi.
Mega Radyo stüdyolarından canlı yayınla gerçekleştirilen ’PANORAMA’ programı konuğu Arsuz Özel İnsanlar Derneği Başkanı Tuğba Kara, Semir Yazıcı’nın sorularını samimiyetle yanıtladı. Engelli insanlarımızın sorunlarına dair konularda önemli bilgiler ve mesajlar paylaşıldı. Program öncesi bağlantı kurulan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in Özel dostlara selam ve mesajı iletildi.
Derneğin kuruluş amacından da söz eden ÖZİ-DER Başkanı Tuğba Kara, “Derneğimiz Engelli Bireyler ile Ailelerinin yaşadıkları problemleri ortadan kaldırmak amacıyla kurulmuştur. Her zaman bu özel insanlarımızın yanındayız. Kendi kız kardeşim de engelli ve ben bu özel insanlarımızı çok iyi anlıyorum. Çünkü bende onlarla birlikte yaşıyorum. Elimden gelen tüm çalışmalarımı onların mutluluğu için yapmak istiyorum. Dernek faaliyetlerimiz de bizlere her zaman destek olan başta Arsuz Kaymakamımız Musa Sarı, Belediye Başkanımız Dr. Asaf Güven ve diğer tüm kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum. Dünya Engelliler Günü Kutlu olsun. Unutulmamalı ki, herkes birer engelli adayı” diye konuştu.
Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan, oldukça yüksek oranda ilgi gören ‘Semir Yazıcı İle Panaroma’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden, ayrıca Mega Medya Grubu facebook sosyal medya üzerinden de görsel ve canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar