Skip Navigation Links

‘Firmaların kişisel verilerinin korunması’ ile ilgili seminer düzenlendi

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası ile İTSO işbirliğiyle ‘Firmaların kişisel verilerinin korunması’ ile ilgili seminer düzenlendi.

‘Firmaların kişisel verilerinin korunması’ ile ilgili seminer düzenlendi

Dörtyol   A+a-

  İskenderun ve Dörtyol meclis üyeler ile bölgede faaliyet gösteren firma yetkililerinin katıldığı seminer yoğun ilgi gördü.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Muhsin Yeter yaptı..
İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, “İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu bilgilendirme seminerine hoş geldiniz diyor, sizleri saygılarımla selamlıyorum. Bilindiği üzere, kimliği belli bir gerçek kişi ile ilişkilendirilebilen her türlü bilgi, kişisel veri kapsamına girmektedir. Kişilerin kişisel verileri üzerinde kontrol sahibi olması, kişiliklerini koruyabilmelerinin de bir gereği olmaktadır. Bu kontrolün sağlanması ise, ancak kişisel verilerin korunması ile mümkün olabilmektedir. Kişisel verilerin korunmasını istemek, anayasa ile teminat altına alınmış temel haklardan biridir. Kişisel verilerin kötü niyetli kişilerce toplanması, analize tâbi tutulması ve kullanılması, veri sahibinin kişisel ve malvarlığına ilişkin değerlerini zarara uğratabileceğinden korunmak zorundadır. Devletimiz bu hususta koruyucu önlemler alarak, yükümlülüğünü yerine getirmektedir. Bu amaçla da, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çıkarılmıştır. Söz konusu yasaya göre, kişilerin verileri üzerinde kontrolü kaybetmelerine ve böylelikle zarar görmelerine yol açabilecek davranışlar; idari, cezai ve hukuki sorumluluk doğurmaktadır” dedi.
Seminerde Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım da selamlama konuşması yaptı.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Ar+1 Çözüm Danışmanlık Hizmetleri Yönetim Danışmanı Hilmi Mulla sine vizyon destekli olarak sunum yaptı.
Yönetim Danışmanı Hilmi Mulla, Firmaların Kişisel verilerin korunması Kanunu hakkında bilgi edinilmesi, örneklerle hazırlıkların yapılabilmesi, bilgi güvenliği gibi mevzuat uyum sürecine dahil olan çalışan ve yöneticilerine katkı sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.
Yönetim Danışmanı Hilmi Mulla, seminerde kişisel verilerin korunması ile ilgili,
Veri sorumluları Sicili hakkında yönetmeliğe göre envanterde asgari bulunması gerekenler;
Veri kategorisi, kişisel veri işleme amaçları ve hukuki sebebi, Hazırlanması gereken politikalar, prosedürler ve metinler, Aktarılan alıcı grupları, Kişisel verilerin saklama ve imha süreleri ve periyodik imha Yabancı ülkelere aktarımı öngörülen kişisel veriler, Veri güvenliğine ilişkin alınan teknik ve idari tedbirler, İnsan Kaynakları formlarında yapılması gereken ilaveler ile ilgili teknik bilgiler verdi.
Toplun soru cevap şeklinde son buldu.
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen toplantıya, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, Dörtyol TSO Meclis Başkanı Mustafa Şahin, Yönetim kurulu Başkan vekili Hacı Dede Tokgöz, Yönetim kurulu üyesi Ahmet Bülbül, Dörtyol TSO Genel sekreteri Ahmet Karapür, İskenderun ve Dörtyol Ticaret Odası Meclis üyeleri, firma yetkilileri ve davetliler katıldılar.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar