Skip Navigation Links

Hatay’ın İmza Tatlısını Minikler Yaptı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı projesi kapsamında workshop etkinliklerinin startını verdi.

Hatay’ın İmza Tatlısını Minikler Yaptı

Kültür Sanat   A+a-

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO)’nun Hatay gastronomisini tescillemesiyle birlikte, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Lütfü Savaş, eşsiz tatlarında her medeniyetin izini taşıyan Hatay mutfağını gelecek kuşaklara aktarmak için gerçekleştirilen çalışmalara hız verdi.
Bu kapsamda workshop etkinliği düzenleyen HBB’nin ilk konuğu Özel Ata Koleji öğrencileri oldu. Hatay’ın imza tatlılarından birisi olan künefe, Ata Koleji’nin minik öğrencilerinin emeğiyle hazırlandı.
Hatay Öğrenen Şehirler Koordinatörü Fatma Dodurka’nın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Öğrenen Şehir Projesi kapsamında workshop etkinliklerini başlattıklarını duyurdu.
Dodurka sözlerinin devamında, “Hatay’ın lezzetlerini tanıtmak için workshop etkinlikleri yapacağız. Bugün itibariyle başladığımız etkinliklerimiz, farklı yaş ve gruplarla devam edecek. Kentimizin birçok ilçesinde yapmayı planladığımız atölye etkinliklerimizi yurtdışında da gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hatay’ın lezzetlerini tanımayan ve tatmayan kimse kalmasın istiyoruz” dedi.
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar