Skip Navigation Links

Eğitim Neferleri Bu Gecede Buluştu

İskenderun Güney Eğitim Vakfı, geleneksel 22’nci yıldönümü gecesini gerçekleştirdi.

Eğitim Neferleri Bu Gecede BuluştuWeb
TV

Eğitim   A+a-

 İskenderun Güney Eğitim Vakfı, geleneksel 22’nci yıldönümü gecesini gerçekleştirdi.
Bugüne kadar yüzlerce üniversite öğrencisinin geleceğine ışık olan İskenderun Güney Eğitim Vakfı, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Grand Plaza’da gerçekleştirilen geceye, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Yılmaz ve yönetim kurulu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ve Başkan Yardımcısı Gökhan Gökpınar, ATSİAD Başkanı Yusuf Yılmaz ve yönetim kurulu, ARİAD Başkanı Adnan Ağır ve yönetim kurulu, İskenderun Şehir Kulübü Başkanı Semir Yıldız ve yönetim kurulu, Türk Eğitim Sen Hatay 2 No’lu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık ve yönetim kurulu ve daha bir çok sivil toplum kuruluşu ve eğitim gönüllüleri katıldı.
Eğitim gönüllüleri İzmir Marşı’nı ellerinde Türk Bayraklarıyla hep bir ağızdan söylediler.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr Lütfü Savaş da katılamadığı için üzüntüsünü dile getirdiği İGEV dayanışma gecesine gönderdiği mesajda, İGEV Öğrenci yurdunun temelini Mart 2020 tarihinde atmak için yoğun çaba içinde olduklarını belirterek, geceye katılan tüm eğitim gönüllülerine katkılarından dolayı teşekkür etti.
Gecenin açılış konuşmasını yapan İGEV Başkanı Nihad Belli, terörle mücadelede şehit düşen tüm Mehmetçiklere Allah’tan rahmet ve yüce Türk Milleti’ne başsağlığı dileyerek konuşmasına başladı.
Başkan Nihad Belli, eğitim gönüllülerinden oluşan İGEV’in kurulduğu ilk yıllarda 40 öğrenciye burs verirken, günümüzde 160 civarında öğrenciye burs verecek güce eriştiğini söyledi.
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaptığı konuşmada, eğitim adına yaptığı faaliyetler, sosyal sorumluluk projelerine katkılarıyla İGEV’in çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirterek, bir çok kez birlikte çalışma imkanı bulduğu İGEV yönetimiyle çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da yaptığı konuşmada, eğitime katkı sunmanın çok önemli olduğu günümüzde, yıllardır burs verdiğini ve şu anda maaşını burs olarak öğrencilere dağıttığını söyledi. Eğitim gönüllülerinden oluşan İGEV camiasını büyük bir takdirle izlediğini belirten Başkan Tosyalı, MÜSİAD Başkanlığı yaptığı süre içerisinde de her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs verdiklerini anlattı.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de yaptığı konuşmada, kurucularından biri olmaktan büyük bir gurur duyduğu İGEV’in gecesinde eğitim gönüllüleriyle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, tüm eğitim gönüllülerine teşekkür etti.
Konuşmaların ardından eğitim gönüllülerine plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eğitim Neferleri Bu Gecede Buluştu videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar