Skip Navigation Links

Vekil Özel’den Şifreli Müjdeler !

Ziraat Bahçesi İskenderunlu’nun Oldu…

 Vekil Özel’den Şifreli Müjdeler !

Gündem   A+a-

 Vekil Özel’den Şifreli Müjdeler !
Ziraat Bahçesi İskenderunlu’nun Oldu…
Kentsel Dönüşüm Başlayacak…
 
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ile birlikte bir çok bakanlıkta yaptıkları görüşmelere ilişkin sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu ama detay vermeyerek, “ayrıntıları, müjdeleri belediye başkanlarımız verecekler” dedi.
Milletvekili Abdulkadir Özel yaptığı paylaşımda, kentsel dönüşümle ilgili çalışmaların başlayacağını ifade ederken, Ziraat Bahçesi arazisinin İskenderun Belediyesi’ne tahsis edildiğini de müjdeledi.
Vekili Abdulkadir Özel’in bir çok başlıkta verdiği müjdeler, ayrıntılar olmasa dahi, İskenderun için önemli bir çok adımı içeriyor.
Yeni stadyum için Gençlik ve Spor Bakanının Kasım ayında İskenderun’a geleceğini müjdeleyen Vekil Özel, her müjdesinin ardından “Ayrıntıları belediye başkanlarımız paylaşacaklar” diyerek noktayı koydu.
 
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’in sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar şöyle:
Buradan paylaştığımız çalışma ziyaretleri kapsamında her bakanlığın çalışma ve hizmet alanına giren konularda ilimize ve ilçelerimize kazandırmayı planladığımız eserler var inşaallah.
Bu bağlamda detaylarını ilgili belediye başkanlarımızın zaman içerisinde ilan etmesinin uygun olduğuna inandığım bazı konuları paylaşacağım.
Bu yazımda geçen hafta ve bugün İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı ile yaptığımız ziyaretlere değineceğim.
- Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızla “kentsel dönüşüm” “yerinde dönüşüm” ve “millet bahçesi” konularını müzakere ettik. İskenderun’da “kentsel dönüşüm” için bir pilot bölge, yerinde dönüşüm için de bir pilot bölge çalışmasına başlanacak. Bakanlığın ilgili bürokratları ile belediyemiz işbirliği yaparak detayları netleştirip daha sonra hangi alanlar olduğunu kamuoyu ile paylaşacaklar.
İskenderun’umuza büyük bir rekreasyon alanı kazandırmak için hepinizin çok seveceği bir lokasyonda millet bahçesi projesi başlayacak.
Yine hibe aldığımız asfalt malzemesi, araç ve çöp konteynerleri konusunda da müjdeleri belediyemiz, kamuoyu ile paylaşacaktır.
- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürümüzle İskenderun Belediyesinin mülkiyetinde iken şartlı olarak başka kurumlara tahsis edilmiş bazı taşınmazların belediyemize tekrar devrine ilişkin çalışmaları yürüttük. Belediyemize milyonlarca lira kazandıracak bu çalışmanın detaylarını da ilerleyen günlerde yine belediye başkanımız açıklayacaktır.
Ve İskenderun’un bağrında bir vaha olan bir yeşil alanın (narenciye kokulu deyip ipucu vereyim) Belediyemize tahsisi ve hemşerilerimizin emrine verilmesini sağladık. Detaylar ve müjdeyi belediye başkanımız paylaşacaktır.
Yine Belediyeler Birliği ile yaptığımız görüşmeyle belediyemizin envanterine yeni makinalar ve araçlar kazandıracağız.
- Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız ve Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede ise; semt futbol sahaları, basketbol sahaları, kapalı yüzme havuzunun güçlendirilmesi ve tadilatı, butik yüzme havuzları ve butik kapalı spor salonları ile ilgili İskenderun’un ihtiyacı olan tesis alt yapısını çok güçlü bir hale getireceğiz inşaallah. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere spor yapmak isteyen her hemşerimizin ayağına bu tesisleri götürmüş olacağız.
- Stadyum ... yenisini, yeterlisini, en güzelini fazlasıyla hak ediyor İskenderun... olacak inşaallah...
Tüm bu müjdeleri vermek ve protokolleri imzalamak üzere Kasım ayı içinde Gençlik ve Spor Bakanımız İskenderun’a geliyor desem...
Evet, Sayın Bakanımız inşaallah Kasım ayı içinde bunları hemşerilerimizle bizzat kendisi paylaşacak ve tüm bu tesisler Belediyemiz tarafından işletilecek.
Bir de Gençlik Merkezi var tabi ama onu daha sonra paylaşayım...
- Sayın Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmede ise Otoban Çevre Yoluna yapılacak bağlantılarla İskenderun’un iki yakasını biraraya getirecek Sanayi Sitesi bağlantı yoluyla Şekere bağlantı yollarını projelendirip konuştuk. O konuda da inşaallah yakın bir zaman içinde mesafe aldığımızda belediye başkanımız detayları hemşerilerimize müjdeleyecektir.
- Sayın Adalet Bakanımızla yaptığımız görüşmede, Belediyelerimizin İş yurtları ve denetimli serbestlik başta olmak üzere Başsavcılıklarımızla iş gücü bağlamında yaptıkları işbirliği için Bakanımıza teşekkür edip, bu çalışmaların İskenderun belediyemiz tarafından nasıl yapıldığını görüştük.
İnşaallah zamanla tüm belediyelerimiz için yerel yönetimler bazında ve hükümetimizin yatırımları konusunda yaptığımız girişimleri ve muhtevasını buradan siz değerli hemşerilerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz.
Aslolan hemşerilerimizin hizmetlerin en güzeline kavuşması için çalışmak, Milletimizin hayır duasını almaktır.
Güzel Hatayımıza tüm ilçeleriyle hizmet ederken, taş üstüne taş koyulmasına vesile olacak herkesi; uyaran, tavsiye eden, teşvik eden tüm kesimleri, basınımızın değerli mensuplarını, sivil toplum kuruluşlarımızı, mesleki kuruluşları, sendikaları ve tabiki muhtarlarımızı yapılan icraatların doğal paydaşı göreceğiz ve minnettar olacağız.
Şehrimizin dertlerine deva olacak teklifleri ve girişimleriyle yol göstericilik yapacak MHP Milletvekilimizi, CHP Milletvekillerimizi alkışlamaktan geri durmayacak, “söz konusu Hatay ise gerisi teferruattır” şiarını en önde tutacağız.
Bizleri asla yalnız bırakmayan göz bebeğimiz, gayretkeş teşkilatlarımızı unutmayacak, ülkemize ve milletimize hizmeti şiar edinen bir davanın mensupları olarak onlarla yol yürümenin haklı gururunu yaşayacağız.
Sayın Cumhurbaşkanımızı “aşkınan koşan yorulmaz” inancıyla yürüdüğü bu yolda asla yalnız bırakmayacağız.
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar