Skip Navigation Links

Çete Çökertildi!Operasyonda Hatay’da Var!

İcra İhalelerinde Organize İşler!

Çete Çökertildi!Operasyonda Hatay’da Var!

Gündem   A+a-

 Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve aralarında Hatay’ın da bulunduğu 9 ilde eş zamanlı olarak mezat salonlarına düzenlenen operasyonlarda 72 kişi gözaltına alındı.
Mezat salonlarında yapılan ihalelere, darp, baskı ve tehdit yoluyla başkalarının girmesini engelleyerek haksız kazanç elde ettikleri ve tek lider altında organize olarak ihaleleri tekel altına aldığı belirlenen suç örgütünü yaklaşık 1,5 yıl teknik ve fiziki takibe alan ekipler, operasyon için düğmeye bastı.
Sabah erken saatlerde başta Ankara olmak üzere İstanbul,Hatay, Rize, Bursa, Antalya, Konya, Nevşehir ve Mersin’de eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda bir örgüt lideri, 9 örgüt yöneticisi, 69 örgüt üyesinin yanı sıra aralarında 7 icra müdürlüğü çalışanı ile iki polis memurunun bulunduğu şüphelilerden 72’si gözaltına alındı. Aramalarda 10 tabanca, 200 fişek, iki pompalı tüfek ile 162 bin lira ele geçirildi.
Elde edilen deliller ile yapılan tespitler doğrultusundaşüphelilerin, esnaf ve vatandaşların mezatlardaki ihalelere özgürce katılmasına engel oldukları, ihale salonlarına ya da ihalenin yapıldığı yere kalabalık gruplar halinde gittikleri, yapılan ihalelerin tamamını yönlendirdikleri, üçüncü şahıslar üzerinde tehdit ya da baskı kurarak ihaleye girmelerini engelledikleri, ihaleyi almak isteyen kişilerden bazılarına para karşılığı izin verdikleri, açık artırmaları istedikleri şekilde yönlendirerek piyasa değerinin çok altında fiyatlara ihaleleri kazandıkları tespit edildi.
Şüphelilerin izledikleri yöntemleri de deşifre eden Organize Şube ekipleri, örgüt mensuplarından gruplara hakim olan kişilerin ihaleyi örgüt adına ya da üçüncü şahıslar adına kimin alacağını kararlaştırmak amacıyla aralarında anlaştıkları, icra müdürlüğü çalışanlarının da yapılacak ihalelerle ilgili örgüt mensuplarına bilgi vererek yardımcı olduğunu belirledi.
Operasyonun devam ettiği ve firari şüphelilerin yakalanmasıyla gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar