Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Türkiye’nin En Büyük Zenginliği Genç Nüfusudur!

Serdar Aydın, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin onlarca ülkenin toplam nüfusundan fazla olan genç nüfusu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin En Büyük Zenginliği Genç Nüfusudur!Web
TV

Arsuz   A+a-

 TÜGVA Hatay İl Başkanlığının misafiri olarak Arsuz Konacık Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde konferans veren TRT Dış Yayınlar Daire Başkan Yardımcısı Serdar Aydın, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin onlarca ülkenin toplam nüfusundan fazla olan genç nüfusu olduğunu söyledi.
Türkiye’nin genç nüfus zenginliğini çok iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten Serdar Aydın, eskiden iş bulmanın daha kolay olduğunu, günümüzde ise daha çok çalışan, fark yaratan, kendini iyi yetiştiren gençlerin daha avantajlı olduğuna dikkat çekti.
TRT Dış Yayınlar Daire Başkan Yardımcısı Serdar Aydın, daha çok çalışmaya, üretmeye ihtiyaç olduğunu belirtirken, sosyal medyanın yanlış kullanılmasının da gençlerde bozulmalara sebep olduğunu hatırlattı.
Coğrafyanın bir kader olduğuna vurgu yapan Serdar Aydın, Türkiye’nin Dünya’nın en huzurlu adası ve kalesi olduğunu belirterek, “Siz Arsuz’dan ibaret değilsiniz. Siz bütün Dünya’nın gözünü diktiği bir ülkenin geleceğisiniz” dedi.
Türkiye’nin geleceğine gençlerin karar vereceğine dikkat çeken TRT Dış Yayınlar Daire Başkanı Serdar Aydın, “Çünkü siz ne olursanız biz olacağız. Gençlik bir ülkenin geleceği, mayasıdır. Siz mayasınız.” Diyerek mesaj verdi.
TRT Dış Yayınlar Daire Başkan Yardımcısı Serdar Aydın’ı ilgiyle dinleyen gençler, sorulara da eşlik ederek karşılıklı diyaloglar konferansa renk kattı.
Arsuz Konacık Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen Serdar Aydın konferansı öncesinde konuşma yapan TÜGVA Hatay İl Başkanı Sinan Köklü de, İDDAA gibi bahis oyunlarının zararlarını anlatarak, gençleri oynamamaları gerektiği konusunda uyardı.
Sinan Köklü konuşmasında, iyilik yapmanın ve yardımlaşmanın önemine atfen Hazreti Ali’nin, eşi Hazreti Fatıma ile aralarında geçen hikayeyi gençlerle paylaştı.
TÜGVA Arsuz İlçe Başkanı Serdal Gökpınar da, konferansa katılım gösteren ve destek veren Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez’e, Özel Günışığı Anadolu Lisesi, Uluçınar Turizm ve Otelcilik Lisesi ile Konacık Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticilerine teşekkür etti.
 
 
 
 
 
 
 
 
Türkiye’nin En Büyük Zenginliği Genç Nüfusudur! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar