Skip Navigation Links

İTSO Yönetimi Ticaret Reyhanlı Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

İTSO Yönetiminden Reyhanlı Ticaret Borsasına Nezaket Ziyareti İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve

İTSO Yönetimi Ticaret Reyhanlı Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

Ekonomi   A+a-

İTSO Yönetiminden Reyhanlı Ticaret Borsasına Nezaket Ziyareti İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Reyhanlı Ticaret Borsasına nezaket ziyaretinde bulundular.
Reyhanlı Ticaret Borsası yönetim kurulu Başkanı Bülent Karaca ve yönetim kurulu üyeleri ile İTSO yönetim kurulu üyeleri bölgenin genel sorunlarını karşılıklı olarak değerlendirdiler. Türkiye’nin en güney noktası olan ve sınır şehri olan Reyhanlı’nın sos yo ekonomik ve tarımsal potansiyelini değerlendiren Reyhanlı Ticaret Borsası yönetim kurulu Başkanı Bülent Karaca; “Son yıllarda özellikle Suriyeli göçmenlerin Reyhanlı’ya yerleşmesi ile sınırda hareketlilik yaşanmaktadır. Bölgemiz sürekli göç almaktadır. Bu nedenle hemen hemen tüm sektörde Suriyelilerin ticarette yer aldığını görmekteyiz. Temennimiz, sorunların çözülmesi ve sıkıntıların giderilmesidir. Hatay’ın sivil toplum kuruluş temsilcileri olarak bu konuları her platformda gündeme getiriyoruz.
El birliği ile Hatay’ın ekonomik, ticari ve kültürel yönden gelişmesi için çaba sarf etmeliyiz. Bu konuda Ticaret Oda ve Borsa Başkanlarımız ile zaten birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmekteyiz. Bu gün sizleri de yanımızda görmek, bizleri onurlandırmıştır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Ziyarette konuşan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; “Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar maalesef tüm sınır illeri gibi Hatay’ı ve ilçemiz İskenderun’u da etkiledi. Gerek Reyhanlı, Antakya, İskenderun gerekse diğer ilçelerde yaşayan mültecilerin sorunlarının çözümü noktasında bizler de çeşitli alternatif arayışları içerisindeyiz. Bu sorunların çözümü noktasında Hatay’daki Ticaret ve Sanayi Odaları olarak her bu sorunların en yetkili birimlere iletilmesi noktasında çalışmalarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Hatay’ın barış ve huzur kenti olduğunu da her platformda anlatıyoruz. Bu birlikteliğimizin devam etmesini temenni ediyoruz” dedi. Reyhanlı Ticaret Borsası ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Hıdır Güneş, Yusuf Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez yer aldı.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Narin Restaurant 
son gelişmeler
öne çıkanlar