Skip Navigation Links

İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, “Proje üretenlerin yanındayız”

İTSO ile Meslek Liseleri arasında Mutabakat protokolü imzalandı

İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, “Proje üretenlerin yanındayız”

Ekonomi   A+a-

 
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hassa Şehit Murat Bulkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Teknik Anadolu Lisesi ile İTSO arasında Mutabakat projelerinin protokolü imzalandı.
Mutabakat Protokolünü İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım, Hassa Şehit Murat Bulkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Bekir Gökoğlu ile Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Oğuz, birlikte imzaladılar.
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından ilan edilen 2019 yılı İmalat Sanayisinde, yapılacak proje kapsamında bu projeler değerlendirilecek.
İTSO’nun da destek vereceği Mutabakat Projelerinin imza töreninde İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve okul müdürleri yer aldılar.
İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, Mutabakat Projelerinin imza töreninde yaptığı konuşmasında; “Biz de, İTSO olarak eğitime değer veren katkı sağlayan projelerin yanındayız. Bu güne kadar eğitime yaptığımız hizmet ve destekler oldukça fazla, İSTE Üniversitesinin kurulması aşamasından bu güne kadar İTSO Önemli destekler vermiştir ve üniversitemizin kurulmasında öncülük etmiştir. Üniversitemize desteklerimiz hala devam etmektedir. O yüzden eğitim bizler için öneli bir husus. İyi olan bölgemiz ekonomisine değer katacak projelerin yanındayız. Hazırlamış olduğunuz projelerin faydalı olmasını temenni ediyoruz. ” dedi.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım’da, İTSO ile okulumuz arasında ‘Mesleki ve Teknik Eğitimde 2023 Vizonu için Sanayide iş birliği’ projesi hazırladık. Bu protokolün amacı, Okulda mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmak ve sanayi ile okulun iş birliğini geliştirmek, öğrencilerin ve öğretmenlerin işletmelerdeki meslek eğitimi ve staj yaptığı sürelerde daha kaliteli beceri eğitimi almalarını sağlamak işletmelerle okulun ortak çalışması ayrıca işletmelerde çalışanların okulda mesleki teknik eğitimlerini yenilemeleri iş gücü piyasası ile okul istihdam ilişkisini geliştirmek için yürütülen Mesleki teknik eğitim iş birliği projesidir. İTSO yönetimine desteklerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Hassa Şehit Murat Bulkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Teknik Anadolu Lisesi müdürleri de projeleri ile ilgili İTSO yönetimine bilgiler verdiler.
Mutabakat Protokolü imzalarının atılmasının ardından İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım’da İTSO yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, okul öğrencilerinin Ahşap Si ensi makinasında hazırladıkları Atatürk tablosunu hediye ettiler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar