Skip Navigation Links

Kırkhan Ayhan Yavuz Dedi

31 Mart seçimleri sonucunda Kırıkhan’da Ayhan Yavuz ipi gögüsleyen aday oldu.

Kırkhan Ayhan Yavuz Dedi

Kırıkhan   A+a-

 31 Mart seçimleri sonucunda Kırıkhan’da Ayhan Yavuz ipi gögüsleyen aday oldu. Ayhan Yavuz oyların %58,87 sini alarak 5 yıl daha Kırıkhan’ı yönetme yetkisini aldı.
 
Kırıkhan’da 256 sandıkta seçmenler oy kullandı. Oy kullanan seçmen sayısı bir hayli düşük kaldı. 10 bin 526 kişi sandık başına gitmedi. 75 bin 413 kayıtlmı seçmenden 64.887si sandık başına giderek oy kullandı. Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ayhan Yavuz, 37.089 oy alarak seçimi kazanan taraf oldu. Millet  ittifakı Belediye Başkan adayı Erhan Yavuzyılmaz ise 24.368 oy aldı. BBP adayı Haan Kelce 994, Saadet Partili Atilla Erol 362, Vatan Partili Gönül Gökkan Kurtul ise 98 oy aldı.
 
Sandıklardan gelen oyların anında takip edildiği Ak Parti ilçe binasında, oy farkının açılmasıyla sevinç kutlamaları erken başladı. Yağan yağmura, soğuka karşın binlerce partili seçim bürosu önünde toplandı ve zafer kutlamalarına başladı. Saat 22.00 surlarında ise Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Ayhan Yavuz, parti bürosundan seçim bürosuna geçerek vatandaşlarla bir araya geldi. Ayhan Yavuz yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi “ Hepinizden Allah razı olsun. Yeniden bize Kırıkhan’ı yönetme yetkisi verdiniz. Üstümüze düşen görevi eksiksiz yerine getirmeye çalışacağız. Elbetteki eksikliklerimiz olmuştur. Yeni dönemde eksikliklerimizi gidereceğiz ve herke sin Belediye Başkanı olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Bu yağmura ve soğuka rağmen bizlerle bu mutluluğu paylaşan tüm vatandaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.
 
Cumhur ittifakını destekleyen vatandaşlar seçim bürosu önünde çok sayıda havai fişek patlatarak sonuçları kutlamaya devam ettiler. Yine vatandaşlar şehir turu atarak zafer sevinçlerini devam ettirdiler. ( Haber : Aynur Yürük)
 
Aday Aldığı Oy Yüzdelik Oran
 
Ayhan Yavuz  ( Ak Parti ) 37.089 %58,87
 
Erhan Yavuzyılmaz (İyi Parti) 24.368 %38,68
 
Hasan Kelce (BBP) 994 %1,58
 
Atilla Erol (SP) 362 %0,57
 
Gönül Gökkan Kurtul ( VP) 98 % 0,16
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar