Skip Navigation Links

Başkan Culha Personelle Vedalaştı

31 Mart 2019 tarihinde görev süresi bitecek olan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Belediyesi personeli ile vedalaştı.

Başkan Culha Personelle Vedalaştı

Arsuz   A+a-

 31 Mart 2019 tarihinde görev süresi bitecek olan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Belediyesi personeli ile vedalaştı.
Acısıyla tatlısıyla birlikte 5 yıl geçirdiklerini ifade eden Başkan Nazım Culha, “ Siyaset öyle bir şey. İnsanlar belirli bir süre için seçilirler, görev süreleri dolunca da giderler. Bizde görev süremizi doldurduk. Tabi zor bir süreçti. Bunu normal bir belediye başkanlığı dönemi olarak değerlendirmek mümkün değil. Çok zorlu bir dönemdi. Gerek kurucu olmamız hasebiyle, gerekse ilçemizin coğrafik özellikleri sebebi ile çok ciddi zorlukları vardı. Başlarken de çok zorlu başladık. Devir tasfiye komisyonu kararları ve buna benzer konular. Tabiki 8 beldenin personelini biz aldık. Dolayısıyla personeli entegre etme meselesi, görev dağılımı, bunların hepsi sıkıntılı konulardı. Bu sıkıntıyı biz bire bir hissettik. Hassas olan arkadaşlarımızı biz anlıyorduk. Duyarsız veya biz karar verdik ne yaparsan yap meselesi değil. Biz anladık ama anlaşılmadık gibi geliyor bana. Düşünün her belediyeden 4 tane müdür aldınız, toplamda 32 müdürünüz var. İlçe belediyesine geliyorsunuz 15-16 tane müdürlük çıkardınız. O 16 müdürlüğe 32’yi nasıl dağıtacaksınız. Sonuç itibarı ile personelimizin hepsi evladımız gibidir. Bunların arasında bir ayırım şeklinde değildi ama bir tercih yapmak zorundasınız. Birini görevlendirdiğinizde diğeri kızacak. Belki olgun arkadaşlarımız tepki göstermedi ama bazı arkadaşlarımız gönül koydular. Biz onların gönül koymamalarını dilerdik ama geçmişte kaldı, bunlar zorunlu yaşanan şeylerdi. Tabi personelde birbirine entegre olamadı. Çünkü 8 tane belediyenin, ayrı belediye başkanları vardı. Fiziki koşullar, coğrafi koşullar, belediye personelinin durumu, korucu olmak gibi durumları üst üste koyduğunuz zaman o sürecin ne kadar zorlu olduğunu iyi anlayabiliyorsunuz. Envanter iki üç yılda ancak tamamlandı. Envanter teslim edildi bize ama istisnasız her yıl bişey çıkıyor. Dolayısıyla o sıkıntılar çok yordu bizleri. Biz buna rağmen Arsuz Belediyesi olarak, hepimiz elimizden geleni yaptık ve çok güzel işler yaptık. Yani kurucu olmasaydık belki daha güzel ve daha fazla şeyler yapacaktık. Kurucu olmayıp da 50,60 yıllık olan belediyelerde ne yapıldığını da gördük. Biz onlardan da daha iyi şeyler yaptık. Demek ki iyi şeyler üretmişiz.
Belediyecilikte teknik kadro ön plandadır, onlar çok göze çarparlar. Çünkü onlar üretiyorlar, onlar proje çıkarıyorlar. Doğrudur ama memurlar arkadaki kahramanlardır. Onlar çok görünmezler. Onlarda bu belediyenin yükünü çeken arkadaşlardır. Biz onlara da teşekkür ediyoruz. Kimi vitrindedir, kimi de mutfaktadır. Dolayısıyla bu bir ekip, takım işidir. Biz bu çalışmayı yaparken mutfaktakilerle de, vitrindekilerle de çalıştık. Güzel şeyler ürettik. Hepimizin düşüncesi yaşadığımız, doğup büyüdüğümüz bu şehre bir şeyler yapmaktı. Yaptık ve yaptığımıza da inanıyorum. Biz bugün gidiyoruz. Sizin de Allah yolunuzu açık etsin. Gelen arkadaşlarımız devralacaklar bu görevi. Beraber çalışacaksınız. Onlar da bu şehir için bir şeyler yapmak adına gayret gösterecekler eminim. Tabı bakış açılarında farklılık olur. Dedikodulara, spekülasyonlara bakmayın. Belediye Başkanı hiçbir personeli arasında ayrım yapmaz, hepsi evladıdır. Dışarda yığınla dedikodular var ama bunlar asılsız dedikodular. Personel rahatlayınca belediye rahatlar, belediye ve personel rahat ise üretim olur. Bu anlamda dışarıda söylenenlere itibar etmeyin. Çünkü kraldan çok kralcılar var. Onlar konuşuyor. Ben yeni gelecek belediye yönetiminin de sizleri gözbebekleri gibi koruyacaklarına inanıyorum. Biz bu beş yıl içerisinde gerek manevi anlamda, gerekse özlük hakları ve emek anlamında azami gayreti gösterdik. Onlarında aynı gayreti göstereceklerine inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum, hoşçakalın,” ifadelerini kullandı. Ardından Başkan Nazım Culha ’ya personeller tarafından çiçek takdim edildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Narin Restaurant 
son gelişmeler
öne çıkanlar